Pomoc - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Puna Verzija: Veseli četvrtak - Teks Viler VC #57
nOOb club™ > Stripovi > Diskusije o stripovima
Stranica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91
Goksi
Novost je da od ovog četvrtka, dakle 4. septembra kreće edicija "odabrane priče" Zagora. U okviru edicije izlaziće kako naziv kaže odabrane priče Zagora ali ne samo one. Već na primer, za negde desetak brojeva treba da izađe redovni broj "Povratak mutanta" što se odnosi na Rendala Mutanta, oni koji su čitali davno Zagora znaju o kome je reč, e pre toga će ići ta stara epizoda. Ovo je zamišljeno kao cela priča u okviru jedne knjige.

Čast da otvori ediciju ima priča "Crni Gospodar". To je inače (639. Plamena lobanja 640. Na krilima noci 641. Horde zla) ta priča u okviru Zlatne Serije. Jedna od onih koje imaju prefiks "fantastična priča".

Naravno izlazi i redovni broj Dampyra.

Tex Willer i Marti Misterija kreću u drugoj polovini meseca.
Dulli
E odlicno!

Unapred hvala na informacijama! smile.gif
Pokojni Toza
Wow... smile.gif To je onaj serijal kada prolaze u drugu dimenziju smile.gif

Cool smile.gif

A cool je i ponovno druženje sa Texom i MM-om

Jedino nije cool što će mi iz džepa ići još više para nego do sada ).gif
Goksi
Jedna ispravka. Marti Misterija kreće sledeći četvrtak. Ima najava u Dampyru koji izlazi prekosutra. Priče su od po 160 strana.

Usput, da vas počastim. Sledeći broj "odabranih priča" Zagora je jedna od najboljih. Obuhvata sledeće tri priče iz Zlatne Serija

994. Sveti breg
995. Zakon predaka
996. Hiljadu lica straha

smile.gif

Marti Misterija (dakle 11. septembra) ide ova priča
Goksi
Goksi
Da vam najavim i Texa smile.gif. Nema još naše naslovnice ali zna se koja epizoda ide. To je broj 501 po italijanskom redosledu i na SFRJ govornom području nije izlazila.

Evo ga

This time, the danger for Tex and his pards comes from the Ville Lumiere, Paris, the scene of all extravagance and wonders. One of which is Narbas, a Hindu witch doctor capable of favoring the return, in earthly garb, of the spirits lost in the reign of shadows. So just imagine what the consequences might be of a meeting between Narbas and Lily Dickart, now Countess Leonov. Yes, you’ve guessed it: this would result in the return of her brother Mefisto, so that he could finally wreak his long-craved vengeance. The problem is that Narbas needs the corpse of the nasty old devil so as to wrest his soul out of the Nether World… And the only person who knows the access to the secret passages and dungeons of the castle where Mefisto’s bones lie is the beautiful mambo Loa!

Goksi
Od jutros na kioscima Marti Misterija broj 1, slika stoji gore i Mister No 9 - Pobuna smile.gif.

Sledeći broj Mister Noa jubilarni broj 300 koji je izašao u italiji. Ceo u koloru po istoj ceni.
Goksi
Drugi zagorov specijal u četvrtak na kioscima smile.gif. Sledeći četvrtak startuje i Bred Beron, ja polažem dosta nade u njega.
Goksi
Nakon drugog Zagorovog specijala nešto novo od danas na kioscima. Premijera na SFRJ području smile.gif

Brad Berron, ja pročitao prvi deo. Odlično thumbsup.gif

Goksi
Samo za moje nubovce ™ raspored

Dulli
Uzeo sam danas Mister No-a i Dylan Dog-a sutra ih citam! smile.gif
Goksi
QUOTE(Dulli @ 9.Oct.2008 20:31) *

Šta kažeš za raspored? smile.gif
Dulli
Extra je, meto sam ti tamo Thanks za to! ).gif
Pokojni Toza
QUOTE(Goksi @ 9.Oct.2008 22:34) *
Šta kažeš za raspored? smile.gif

Ja kažem da je bez veze što BB i MM nemaju normalan ritam već izlaze kako im se ćefne, a Zagora imamo maltene 3 puta nedeljno...

Zagor sux. Svi ostali su svetlosnim godinama ispred njega.
Goksi
Dobro to Tozo, ja nisam mislio na to već na samo postavljanje rasporeda smile.gif.

Iskreno ja jako volim Zagora, ali bih voleo da izlaze češće i BB i MM. Vidi ovako, za Bred Berona je tako odlučila redakcija. Meni je odličan strip i jako mi je žao što će trebati dugo dok se priča ne kompletira.

Kod Martija je sasvim druga priča. On i u Italiji izlazi na svaka 2 meseca pa tako mora i kod nas smile.gif.

I da, nisi u pravu da izlaze bezveze. Imaju svoj ritam. Ni meni on delimično ne odgovara ali se zna tačno kako izlaze.

Zagor, Tex, Mister No, Dampir, Dilan dog (redovna serija) - na svake 4 nedelje

Marti Misterija - na svakih 8 nedelja

Zagor odabrane priče i specijali, Bred Beron, Dilan Dog Super Book - na svakih 12 nedelja

...

Tako ide.
Pokojni Toza
QUOTE(Goksi @ 12.Oct.2008 11:43) *
Dobro to Tozo, ja nisam mislio na to već na samo postavljanje rasporeda smile.gif.
...

Ma dobro de, imaju ritam, ali suviše spor za moj ukus... A za Zagora me jedino drži nostalgija jer sam ga voleo kao klinac, mislim da ću odustati od dalje kupovine čim izađe ovaj 10. broj budući da mi je čitanje istog postalo teško smaranje, a čitanje starih epizoda mi ubija utisak koji mi je ostao iz detinjstva... Možda ih doduše sačuvam za buduće naraštaje ).gif

Nego, kada sam već tu - reci mi deder da li znaš odakle sa neta mogu da skinem skenove novoizdatih stripova, ja sam svojevremeno skinuo neki Mister No torrent koji je u sebi imao samo 38 brojeva hrvatskog izdanja, a pošto je do danas izašlo 47 (i izlaziće i dalje ).gif i kapiram da su i oni skenirani 'teo bi to da ukompletiram i da redovno apdejtujem...
merkuu
e ljudi ja sam stvarno mnogo chitao stripove pre otprilike 5-6 godina... sad sam pocheo o5 malo... Omiljeni mi je Dylan Dog naravno i izgleda da cu ponovo pocheti da ga kupujem...
@Goksi,hvala na inffo, drugachije ne bih saznao da izlaze ponovo ).gif turio sam ti THANKS ).gif
nego,jel su sad u boji svi?
Goksi
Ne, u boji je samo taj jedan Mister No jer je to jubilarni broj 300 (naravno misli se na originalni italijanski redosled).
agaston
QUOTE(Dulli @ 9.Oct.2008 22:31) *

Kako ti se džasve slike sa Dylan Dogom?
Dulli
^ Sta ja znam, mislim da je prva prica bolja od te druge (Slike), ali nije ni ona losa!
Goksi
Ide li ko na sajam? Na delu sa stripovima biće totalna ludnica. Veseli Četvrtak je organizovao neke fantastične stvari. Tozo dolaziš li? Aj se izdogovaramo ljudi. Dulli?
Dulli
Kada? Gde? U NS-u?
Goksi
Na sajam knjiga u BG smile.gif. Traje cele sledeće nedelje ali je u subotu na štandu veselog četvrtka posebno zanimljivo. Mada ja ne znam koji dan ću moći da idem sad.gif
Dulli
Ja nema sanse da idem, ne mogu zbog posla a i zbog klinca! Jbg!
Mozda da je u NS-u mozda bi navatao vremena ali ovako nema sanse. sad.gif
agaston
Veseli četvrtak u u subotu uveče... Odlična ideja... ja ću doći u četvrtak i tu sam do subote!!! Veče...

angel_not.gif

ps. stvarno bi mogli!
Pokojni Toza
Naravno da dolazim smile.gif kao i svake godine, samo ne znam tačno kada ću doći - u principu ne volim vikende jer je užasna gužva ali ako je Ferri u pitanju, verovatno ću doći da vidim čoveka koji je nacrtao jednog jedinog Mister No-a - prvog ).gif
Goksi
Listi treba dodati Komandant Mark specijal. Uz sledećeg Dampyra smile.gif
Dosljak
Izuzetno mi je drago što su se strip izdanja ustalila ponovo (kuc, kuc, da ne ureknem) i trudim se da, za sada, pratim Dilana Doga, Mister No-a, Martija Misteriju.

Fenomenalan je osećaj uzeti pravi strip u ruke i uživati kako je predviđeno, a ne gubiti oči na kojekakvim skenovima kao do sada.
Pokojni Toza
QUOTE(Goksi @ 17.Oct.2008 01:43) *
Listi treba dodati Komandant Mark specijal. Uz sledećeg Dampyra smile.gif

Eh, ako krenu i ostale EsseGesse likove, biće tu stripova za sve od 3 do 103... cool.gif Za sada se drže na liniji od 7 do 77 ).gif
Goksi
QUOTE(Pokojni Toza @ 17.Oct.2008 13:04) *
Eh, ako krenu i ostale EsseGesse likove, biće tu stripova za sve od 3 do 103... cool.gif Za sada se drže na liniji od 7 do 77 ).gif

Haha neće smile.gif. Ne ide Komandant mark redovna serija niti reprint već samo specijali.
Goksi

Goksi
Par hintova smile.gif

Zagor i definitivno sadrži prve tri epizode ikad izašle, kompletne bez izbacivanja stranica kao što je to radio dnevnik, sa novim prevodom. Ljudi koji su već kupili kažu da je vrhunsko. Sam kvalitet papira i ostalo. Ukupno ima 400 strana, dosta teksta..

Naslovnicu je radio Laurenti specijalno za Veseli Četvrtak odnosno Srbiju. Strip, ili knjiga kako hoćete smile.gif košta 1400 din. na sajmu. Kasnije (ako još bude) skuplje.

Dragonero na sajmu košta 320 din., dakle sa 20% popusta. I kod njega je naslovnica rađena posebno za VČ.
Goksi
Bio juče na sajmu sa Filipenkom. Gotovo svo vreme sam proveo na štandu veselog četvrtka smile.gif.

Ovo kolekcionarsko izdanje Zagora je vrhunski odrađeno. Kupio sam njega i dragonera. Inače na sve je popust 20% tako da obični stripovi koštaju 120 din.

Planira se da taj Zagor ide 12 knjiga godišnje, valjda.

Osoblje na samom štandu je jako ljubazno, tu su da vas ponude sokom i popričaju sa vama. Možete dobiti besplatno i kačket nekog od junaka mada mislim da treba da kupite tog Zagora ili Dragonera, ili 3 obična stripa. Tako nekako. Imam slike sa štanda, i sa Slobom ali ih trenutno ne mogu postovati.

Koliko čujem biće još novih junaka i izdanja ali sve i da hoću da vam kažem sad koji su ne znam. Kod mene će sada da nastupi smanjenje kupovine na ono što mi je stvarno potrebno. Mislim da su sada stvarno jaki i da više nije bitno hoće li jedan junak propasti. Tako da ću izbaciti sve što mi nije neophodno. Bar se nadam, jer kakav sam kad četvrtkom ujutro vidim strip obavezno kupujem...

Ono što sam ja pitao i što je moja želja jeste da zamene redosled Dampyra i Bred Berona, pošto mi je dampyr krš dok je Bred odličan strip. Naravno niko to nije mogao da mi potvrdi ili slično ali nadam se da će biti tako.

Kolekcionarski Zagor bogami ide prilično dobro po nekom mom viđenju a tek u subotu mi se čini da će da ode smile.gif.
Dulli
Sutra idem ja u Bg na sajam pa vam javljam utiske! smile.gif
Dosljak
I ja sam na sajmu sutra, pikiram i ja za sebe jedan primerak Zagora i Dragonera.
Dulli
Juce sam bio na sajmu knjiga i kupio knjigu br. 1 iako je bila i knjiga br.2 ali para vise nije bilo!
Upoznao sam Ferri-ja i dobio njegov potpis u knjigu tako da sam odusevljen jucerasnjom organizacijom svega tamo!
Sve pohvale za Veseli Cetvrtak!!!
Goksi
Evo mene na sajmu angel_not.gif

merkuu
ljudi gde mogu da nadjem klasike, Betmena, Spidermana, Fantastic 4 i ostale ali u boji i na engleskom?
dragandjika
QUOTE(agaston @ 15.Oct.2008 22:23) *

ZDRAVO JA SAM DRAGAN I OBOZAVAM DA KUPUJEM STRIPOVE DO SADA SAM KUPIO BONELIJEVO SVAKO IZDANJE ALI NISAM STIGO DA PROCITAM NI JEDNO CEKAM GODISNJI ODMOR ILI KAKO GA NEKI ZOVU ZAMOR PA DA SE IZGUBIM U NEKI DRUGI SVET FAN SAM MM.I DILANA OBOZAVAM IZGUBLENA CARSTVA IPRICU O ATLANTIDI IMAM 1 BROJ MM SA DJILOM NA VELIKI BROJ STRANA
Goksi
Dragane sve je ok samo jedna molba. Piši malim slovima.

I još nešto, molim da se ne traže skenovi ovde. Ovo je topik za strip scenu u Srbiji smile.gif.
agaston
QUOTE(dragandjika @ 2.Nov.2008 22:15) *
ZDRAVO JA SAM DRAGAN I OBOZAVAM DA KUPUJEM STRIPOVE DO SADA SAM KUPIO BONELIJEVO SVAKO IZDANJE ALI NISAM STIGO DA PROCITAM NI JEDNO CEKAM GODISNJI ODMOR ILI KAKO GA NEKI ZOVU ZAMOR PA DA SE IZGUBIM U NEKI DRUGI SVET FAN SAM MM.I DILANA OBOZAVAM IZGUBLENA CARSTVA IPRICU O ATLANTIDI IMAM 1 BROJ MM SA DJILOM NA VELIKI BROJ STRANA

Gde si Dragane Legendo!!!
Goksi
U četvrtak je sjajan dan smile.gif . Novi Marti Misterija - Povratak u Nedođiju i desti broj Mister Noa - Gvadalkanal, početak ratne priče
Pokojni Toza
Imam utisak da su se previše zaleteli sa novim izdanjima... Plašim se da ne "izgore"...
Goksi
Nadam se da neće. Probaju šta ide. Mada ne prodaju oni samo ovde. Šalju se izdanja u Crnu Goru, Bosnu, Hrvatsku, Sloveniju i Makedoniju tako da je tržište poveće. Ali i tu je rešenje jednostavno. Ugasiš junaka koji ne ide i kraj.
dragandjika
QUOTE(agaston @ 15.Oct.2008 22:23) *

sori ja se zaneo hocu sve na brzinu zivim 300 na sat pa nevidim sta pisem a za ova bok izdanja prvi put cujem gde se to moze kupiti sem sajma ja to na jug ne vidim nigde u prodaji od bonelija
Goksi
QUOTE(dragandjika @ 4.Nov.2008 21:48) *
sori ja se zaneo hocu sve na brzinu zivim 300 na sat pa nevidim sta pisem a za ova bok izdanja prvi put cujem gde se to moze kupiti sem sajma ja to na jug ne vidim nigde u prodaji od bonelija

Poručiš preko mail-a redakcije. Imaš ga u stripu, ne znam sad napamet smile.gif
Goksi
Izdanja za sutra smile.gif

Drang
Na podstrek sa foruma kupio Mister No jubilarno izdanje i mogu vam reci da mi je legao 'ko budali shamar. Moracu da nastavim sa kupovinom. Goksi wub.gif
Agastone notworthy.gif
Goksi
Uh, taj jubilarac je krš smile.gif. Ostali svi su bolje priče od njega
Dulli
Mogu da pohvalim da su poboljsali i kvalitet korica, sto je extra! smile.gif
Procitao sam danas oba stripa i odlicni su s tim sto cu morati da sacekam mesec dana dok ne izadje nastavak mister no-a! ).gif
Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da vidite punu verziju sa više informacija, formata i slika klikni ovde.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.