Pomoc - Pretraga - Korisnici - Kalendar
Puna Verzija: Makondo - Pogrebnik 2 i 3, Orlovi Rima 5
nOOb club™ > Stripovi > Diskusije o stripovima
Stranica: 1, 2, 3
Goksi
Jbt, stvarno mi je žao ljudi što moram prvi komentar negativan da dam, ali kad sam video ovo

Ova izdanja biće izdata u posebno dizajniranoj kutiji, luksuznom omotu i sa dodatnim stranama koje će sadržati nacrte i skice autora. Tiraž će biti samo 9 primeraka za svaki naslov, od čega će 4 biti urednička (2 za "Makondo", i po jedan za "Dargaud" i autora). Preostalih 5 primeraka biće pušteno u prodaju putem aukcije, i ova izdanja nikad neće biti doštampavana, što znači da će kupac ovog izdanja imati jedan od samo 5 primeraka koje je bilo moguće kupiti.
ciprijani
j===s ti ovo...bolje da ni ne izdaju
Imrahil
Jbg, hoće da se opare D.gif
ali dobro, bitno da ima normalno izdanje. Ko hoće da puca na HC, ima priliku smile.gif
Goksi
QUOTE (ciprijani @ 23.Jun.2012 14:41) *
j===s ti ovo...bolje da ni ne izdaju

Ma biće i "normalno" izdanje, ali koliko vidim i za to normalno najavljuju nekakve specijalne kutije i zajebancije. Tjah, ovo sve prestaje da biva zadovoljstvo i uživanje u čitanju stripova.
Imrahil
To svakako, na žalost. Sačekajmo ipak cenu, ako je nabudže, jbg ga onda..
legaz
Za neupućene: svi koji osvoje dati primerak, biće ugrađen senzor koji će reagovati isključivo na otisak srednjeg prsta vlasnika.
Lord Vader89
dajte ljudi, nemojte da ste taki D.gif

ko hoce strip, kupice regularno izdanje
a ko hoce slonovacu i svilu, neka se kolje, sta se nas tice.... D.gif
Goksi
QUOTE (Lord Vader89 @ 23.Jun.2012 23:38) *
dajte ljudi, nemojte da ste taki D.gif

ko hoce strip, kupice regularno izdanje
a ko hoce slonovacu i svilu, neka se kolje, sta se nas tice.... D.gif

Ma nismo. Ja im iskreno od srca želim sve najbolje, kao i svima ostalima, ti me bar znaš da je tako. Ali zaista više ludim od te elitizacije. Kada sam pročitao taj deo sa 9 specijalnih izdanja bilo je kadar nevera!

Lord Vader89
da, ali nisu to oni izmislili smile.gif
i barem otvoreno kazu - "evo, ultimate ultimate, pa se koljite"

pritom, nema elitizacije
jer je sadrzaj dostupan svima smile.gif

(PS, kolko sam razumeo, to njihovo "luksuzno" ce biti pojam cak i za ovo sto danas smatramo takvim)

((PPS, i samo me zanima koliko ce od tih 9 da zavrsi na aukcijama.... -.- ne od strane izdavaca, naravno; nego grabljivica koje samo cekaju priliku....))
Goksi
Naravno da nisu. Mada se sad polako ide u krajnost, ali da se ne bavimo više time. Daj da vidimo šta je to što izdaju?

Pisao sam nedavno ovde

http://www.noobclub.org/ncf/index.php?show...6926&st=300

da treba da se pojavi taj strip. Evo opet linka

http://www.bedetheque.com/serie-16560-BD-Aigles-de-Rome.html
Imrahil
ENRIKO MARINI, „ORLOVI RIMA” knjige I i II

Stari Rim je oduvek bio, i nesumnjivo će ostati, sjajna tema i velika inspiracija za mnoga čuvena epska dela. I kao što su ovu temu u svetu sedme umetnosti uspeli fantastično da ožive filmovi poput „Ben Hura“ i „Gladijatora“, a nedavno i serije „Rim“ i „Spartak“, Enriko Marini to isto uspeva u svetu devete umetnosti...
Nadahnut likom germanskog princa koji postaje rimski vojskovođa, jedan od vodećih evropskih crtača upušta se u svoj prvi samostalni projekat u kome potpisuje i scenario i crtež. I stvara nešto zaista izuzetno.
U ovoj epskoj sagi, Marini će uspeti da među autentične istorijske ličnosti, događaje i lokacije, sjajno protka dramski tok koji će se baviti večnom temom prijateljstva, oslikanom kroz odnos  dva glavna junaka – Marka Aurelija Falkona i Gaja Julija Arminija.  Potonji je, kao što smo naveli na početku, poslužio kao inspiracija za ovo delo. Istorija nije uspela da zabeleži sve aspekte iz života Ermanamera, sina kneza Sigmara, koji kao dete biva poslat kao talac u Rim gde i dobija pomenuto rimsko ime.  Zna se da je bio podvrgnut strogom rimskom obrazovanju i da je uspeo brzo da napreduje na vojnoj lestvici. Upravo ove praznine koje se javljaju u istorijskim spisima, Marini koristi kao sjajnu priliku da pored priče o prijateljstvu i svim preprekama na koje ono nailazi, tu doda i ostale velike teme kao što su ljubav, osveta, izdaja, rat, uostalom sve ono što jedna ovakva saga mora da sadrži... Istorijski tok događaja vodi ka velikom porazu Rimljana u Teutoburškoj šumi, ali kojim putevima će Marini voditi Arminija i Falkona do tog važnog trenutka u istoriji Starog Rima – ostaje nam da uživamo prateći ih tamo...
Što se tiče crteža, tu greške nije moglo biti. Marini je jedan od onih autora koji zaista izaziva nepodeljeno divljenje i kritike i čitalaca. Svi kadrovi  albuma ovog serijala  jesu mala remek dela. Svejedno da li je reč o prizorima bitaka, portretima, monumentalnim slikama Rima ili senzualnim aktovima ženskih tela, Marini je jednostavno maestralan, i crtački i na planu kolorisanja...
Zato izdavačka kuća „Makondo“sa neskrivenim ponosom predstavlja ovo delo kao prvi serijal u bibloteci „Valkire“, koja će inače objedinjavati naslove sa temama iz istorije, mitologije i epske fantastike.
Što se tiče tehničkih podataka, albumi su u tvrdom povezu sa mat plastifikacijom, na 60 strana, formata 240x320, papir je kunzdruk, čak i kvalitetniji od onog u originalnom izdanju.
Što se tiče cene, za kupovinu preko našeg sajta i u striparnicama “Darkvud” i “Alan Ford” ona će iznositi 1400 din po albumu. Cena u knjižarama biće 1550 din. Za sve vas specijalna promotivna cena iznosiće 1200 din, i ona će važiti na strip konferenciji u Kragujevcu, gde ćemo inače u petak, 29.06., od 20.05h imati promociju ovog serijala.
Izabrane table iz prva dva albuma pogledajte na www.makondo.rs

Vaš “Makondo”

jbt, koja cena notworking.gif
cronos six
QUOTE(Goksi @ 23.Jun.2012 16:04) *
Ma biće i "normalno" izdanje, ali koliko vidim i za to normalno najavljuju nekakve specijalne kutije i zajebancije. Tjah, ovo sve prestaje da biva zadovoljstvo i uživanje u čitanju stripova.

e zato sam se ja nekontrolisano,iz besa izlajao na s.com.nemam nista protiv bilo kog izdavaca ali mi je vise muka od takvih ultra-mega-giga knjizurina koje sluze za provociranje pojedinih ljudi,a znamo da su kolekcionari bolesni i da ce trpeti gladni samo da ugrabe primerak da bi im ulepsao police.
elderane
Steta, ja sam mislio da sam siguran kupac, ali ovo nema smisla. 1400 dinara za "obicno" izdanje. Sta je tu pristupacno? Za te pare sam u laguni sa popustom kupio nedavno Ples sa zmajevima od Martina, 2 knjige od po 500+ strana. Nema poente. Inace, imate sva tri albuma na stripzoni, pa isprobajte. Crtez je odlican, ali prica moze i bolje, i to mnogo bolje. Oprosticete mi, ali ne vidim neki veliki scenaristicki odmak izmedju ovog "Francuza" i prilicno Bonelija.
Colt45
Dakle, ovaj album ce u knjizarama biti 1500, HC, 60 strana u koloru, 500 primeraka. S druge strane, Konstantinovo raskrsce u knjizarama kosta 1000, SC, manji format, 4 strane u koloru i radjeno je u 1000 primeraka. Sta je od te dve stvari povoljnije a koju od te dve stvari kritikujete?
elderane
Nista ja ne kritikujem, samo mi je skupo. Vise bih volio da nije, pa da se ni ne oglasavam tim povodom.
Ipak, kad vec pitas smile.gif
Odgovor je jasan, povoljnije je Konstantinovo raskrsce jer
1. Kupca ne zanima tiraz
2. Kupac ne mora razmisljati ni o boja/cb momentu, bitno je samo da je strip onakav kakav je zamisljen
3. Kupac moze da preferira SC, a HC da mu dodje samo kao nebitno opterecenje
I jos, mislim da se Konstantinovo raskrsce moze kupiti za 700 ili 800 dinara svaki dan, a ovome ce svakodnevna cijena biti 1400. To je duplo, ili skoro duplo vise. Za razliku mogu da kupim 2 Greystorma kod tebe, npr, malo li je? smile.gif
Imrahil
Mene zanima tiraž, jer po njemu mogu koliko toliko da procenim jel me izdavač zajebava sa cenom ili ne.
Mrzimnarodnjaci
QUOTE(elderane @ 25.Jun.2012 00:07) *
Oprosticete mi, ali ne vidim neki veliki scenaristicki odmak izmedju ovog "Francuza" i prilicno Bonelija.

Pa i nema. Kao ni kod Vejna Seltona ili Skorpije. Za crtez me zabole lakat, bas whistling.giftongue.gif
Boneli, kao kuca, ima veoma dobre price. Niko to ne moze da opovrgne. Ima tu i sjajnih serijala i sjajnih prica u okviru serijala. Cak i boljih nego sto je ovaj orao.

Ali su, takodje, operisani od humora. Za razliku od Francuza tooth.gif (dobar smesak D.gif )

Tako da... Francuski strip je jedinstven zbog svojih geg stripova. Ovi negeg se biraju (kao odelo za matursko) closedeyes.gif
Mrzimnarodnjaci
QUOTE(Colt45 @ 25.Jun.2012 00:23) *
Dakle, ovaj album ce u knjizarama biti 1500, HC, 60 strana u koloru, 500 primeraka. S druge strane, Konstantinovo raskrsce u knjizarama kosta 1000, SC, manji format, 4 strane u koloru i radjeno je u 1000 primeraka. Sta je od te dve stvari povoljnije a koju od te dve stvari kritikujete?

Mozda je prava rec "ne zanima me", a ne "skupo mi je" tongue.gif

legaz
Pozajmljeno:
Bat Baterton
Meni ovaj serijal deluje interesantno, ali ne znam da li će doći na red kada se rasporede finansije.
Teško, s obzirom koliko stripova izlazi.
legaz
Evo novosti(preuzet tekst):

Dragi prijatelji,

Nakon kratkog zatišja a kao što smo i obećali, javljamo vam se sa najavom za treću knjigu "Orlova Rima", čak malo i pre najavljenog roka što je posledica dobre prodaje prve dve knjige, dakle vaše podrške. Osim same vesti koja će obradovati sve vas koji nestrpljivo očekujete nastavak ove sjajne sage, imamo još jednu lepu vest koja se tiče cene. Naime, sada kada znate kakav kvalitet možete da očekujete od nas, uvodimo sistem pretplate koji će vam omogućiti zaista odlične cene za naša izdanja. Treća knjiga pojaviće se u prodaji sredinom septembra, po istoj ceni kao prva dva broja (1550din u knjižarama, 1400din kod nas, u "Darkvudu" i "Alan Fordu"), a u pretplati možete nabaviti ovo izdanje za 1100 din (+ptt troškovi za one kojima šaljemo primerak poštom, tj. za one koji ne mogu da preuzmu knjigu u Beogradu)! Za sve vas koji kupite "Orlove Rima III" ovim putem, sledi i mali poklon.

Inače, treći nastavak "Orlova Rima" zaista ispunjava visoka očekivanja koja su prve dve knjige postavile. Dramski tok dobija na brzini i dubini, ovo je definitivno najdinamičniji nastavak do sada, a Marini sjajno razrađuje svoje likove pokazujući da se sve bolje oseća i u ulozi scenariste. Crtež je naravno fantastičan, a koloritom polako počinju da ovladavaju sive, mračnije nijanse kako se priča vraća u magle i tamu Germanije. Opet sjajno nadograđeno na autentične istorijske događaje, lokacije i ličnosti (i opet pune ruke posla za naše stručne saradnike na polju istorije), što više pripremamo ovaj serijal to više uviđamo duboku slojevitost kojom autor dočarava svet Starog Rima. Inače, bilo je puno zanimljivih mejlova od izlaska prve dve knjige u kojima su nam svoje utiske između ostalih iznosili i neki studenti i profesori istorije, kao i nekoliko kolekcionara i stručnjaka za staro oružje, i svi oni su pre svega bili oduševljeni Marinijevom ozbiljnošću prilikom pristupa ovoj tematici.

Uskoro postavljamo i nekoliko tabli za preview, gde ćete moći da steknete utisak o svemu rečenom.

Dakle, sredinom septembra očekujte ovaj sjajan strip, iskoristite mogućnost pretplate do tada i pratite naš sajt, sledi nekoliko jako zanimljivih najava za budućnost!

Vaš Makondo
Goksi
Na sajmu se može kupiti novi strip Makonda

Čudan slučaj doktora Džekila i gospodina Hajda
Bat Baterton
To mi zvuči zanimljivo.
Ima li negde neke najave, pregleda?
Goksi
Nemam pojma, samo mi reče collector da je video.
Lord Vader89
pocinje biblioteka "Liga izuzetnih dzentlmena" thumbup.gif
Zlix
Baš strip ili knjiga? Možda grešim, ali meni se čini da sam negde pročitao još kada su prvi put predstavljali Orlove Rima da će biblioteka Liga izuzetnih džentlmena obuhvatati knjige. Nisam siguran.

Našao:

Druga najava se odnosi na romane, ali svakako da taj deo ne možemo nazvati nestripskim jer reč je o biblioteci pod nazivom "Liga izuzetnih džentlmena", u kojoj ćemo kroz dve edicije - "Horor klasici" i "Večni dečiji klasici", objaviti sva originalna dela koje je Alan Mur tako sjajno spojio u svom istoimenom remek delu. Prva knjiga u toj biblioteci biće "Čudan slučaj doktora Džekila i gospodina Hajda" Roberta Luisa Stivensona, za koju će ilustracije raditi Ivica Stevanović, a predgovor napisati Dejan Ognjanović.
Goksi
E pa onda se izvinjavam. Onda ja nisam dobro razumeo.
Bat Baterton
Hvala, Zlix. Dobro, ni to nije loše, možda uzmem knjigu smile.gif
Zlix
Nema na čemu. Svakako da nije loše. smile.gif
Imrahil
700 din. na sajmu, 1070 ovako smile.gif
Lord Vader89
QUOTE(Zlix @ 22.Oct.2012 08:36) *
Baš strip ili knjiga? Možda grešim, ali meni se čini da sam negde pročitao još kada su prvi put predstavljali Orlove Rima da će biblioteka Liga izuzetnih džentlmena obuhvatati knjige. Nisam siguran.

Našao:

knjiga, naravski ).gif

1070, skupo brate
Zlix
Gde si našao podatak o ceni? Jeste puno... dry.gif
Imrahil
Na sajmu, gde drugde D.gif
Zlix
Joj, ja nisam ni video tvoj post, samo Vejderov, pa je pitanje bilo njemu upućeno. blink.gif
Lord Vader89
QUOTE(Zlix @ 22.Oct.2012 23:02) *
Gde si našao podatak o ceni? Jeste puno... dry.gif

reko mi imrahil burzuj thumbup.gif
Bat Baterton
1070 jeste puno, ali za 700 se možda i skrpim smile.gif Ipak su urađene i dodatne ilustracije, a verujem i da je dobro urađeno izdanje.
Ali o tom potom, videću u subotu pa odlučiti.
Imrahil
QUOTE(Lord Vader89 @ 22.Oct.2012 23:57) *
reko mi imrahil burzuj thumbup.gif

ne možeš samo ti da se baškariš sa novitetima D.gif
Imrahil
Dragi prijatelji,

Pozivamo vas da nas, ako već niste, posetite na Sajmu knjiga na našem štandu u hali 4.

Sa malim zakašnjenjem predstavljamo vam izdanje na koje smo jako, jako ponosni. Reč je o prvoj knjizi u ediciji „Večni klasici“, i prvoj biblioteci u okviru nje – „Liga izuzetnih džentlmena“. Iako je reč o knjigama, sudeći po dosadašnjem profilu kupaca već vidimo da smo bili u pravu kada smo rekli da će izdanja u ovoj ediciji biti interesantna stripadžijama, jer ona umnogome zadiru u sferu stripa. Prvo, svaki roman ilustrovaće neko od domaćih strip autora (Aleksa Gajić već je počeo sa radom na ilustracijama za „20 000 milja pod morem“!). Drugo, kao što već znate, prvih pet knjiga u ediciji činiće pomenutu biblioteku na kojoj je bazirana „Liga izuzetnih džentlmena“ Alana Mura – Džekil i Hajd, 20 000 milja pod morem, Nevidljivi čovek, Rudnici cara Solomona i Drakula. I treće, verujemo da Lavkraft, Karl Maj, Emilio Salgari, Mark Tven i ostali pisci  koji će biti zastupljeni u ediciji „Večni klasici“ poprilično zanimaju sve vas (nas) koji volite strip. Da ne dužimo previše, „Čudni slučaj doktora Džekila i gospodina Hajda“ obogaćena je ilustracijama Ivice Stevanovića (koji je uradio je i dizajn korica i paginacije, i koji će u subotu biti na štandu i potpisivati i crtati zainteresovanim čitaocima u njihovim primercima), kao i zaista sjajnim pogovorom Dejana Ognjanovića. Pred vama je jedno luksuzno izdanje, urađeno u starinskom stilu (da ne kažemo retro), sa platnenom riknom i zlatotiskom, u tvrdom povezu i povećanom b5 formatu. Možda neskromno zamišljeno, ali želimo da napravimo biblioteku klasika koja će nositi u sebi duh „Kadoka“ i „Plave ptice“, a kvalitetom i dizajnom poveza možda ih čak i nadmašiti...

fotografije © 2012. Dushman

Što se tiče akcija na sajmu, ko kupi „Čudni slučaj doktora Džekila i gospodina Hajda“ po promotivnoj ceni od 700 dinara (u knjižarama ona će iznositi 1070 din), moći će da kupi komplet „Orlova Rima“ (1-3) po ceni od 3500 din (u knjižarama komplet košta 4650 din). Odnosno, sva četiri izdanja na sajmu prodaju se za 4200 din (u odnosu na 5720 din u knjižarama). Pojedinačna cena "Orlova Rima" na sajmu je 1350 din (u knjižarama 1550 din).

I na kraju, pokušaćemo za vikend da obezbedimo prve primerke našeg sledećeg strip izdanja, a reč je o integralu kratkih stripova Brajana Bolanda pod nazivom „Bolandovi stripovi!“. Ukoliko ne uspemo u tome, strip će se pojaviti odmah posle sajma.  Urednik ovog izdanja, Kristijan Relić, objaviće ovih dana detalje u posebnoj najavi, ali očekujte jedan sa aspekta scenarija izuzetno duhovit, inteligentan i ličan strip autora za čiji crtež ne treba previše trošiti reči, posebno u ovom izdanju u kome Brajan Boland pokazuje svu raznovrsnost i raskoš svog crtačkog umeća.

Do viđenja na sajmu,
Vaš Makondo
Zlix
Knjiga stvarno fenomenalno izgleda, ima mi se. D.gif

Ovo Bolandovi stripovi ne znam šta je.
Imrahil
Kolekcija kratkih Bilandovih stripova.

#amazon
In the late 70?s Brian Bolland left an indelible mark on many a comic fan with his work on 2000AD?s Judge Dredd. He attracted a US audience with Camelot 3000 and BatmanThe Killing Joke and remains a popular cover artist. This book contains The Actress and the Bishop with their odd relationship in the suburbs and Mr. Mamoulian.

#wiki
Mr. Mamoulian
Among Bolland's other works is the Robert Crumb-esque semi-autobiographical stream of consciousness humour strip Mr. Mamoulian,[81] which was first printed in Paul Gravett's UK pro-zine Escape and later brought to the US in issues of the Dark Horse title Cheval Noir and the Caliber Comics anthology Negative Burn.[82] Bolland recalled that the origins of the character lay in him "contemplating middle age" on his 36th birthday, and experimenting with drawing "whatever came into my head."[82] The name echoes the character's mammalian look ("lie a hedgehog"), although Bolland acknowledges that Armenian-American film director Rouben Mamoulian may also have provided an inspiration on the name front.[82] Noting his enjoyment of Berke Breathed's Bloom County, Bolland's own strip didn't "have a funny line to end each page, because I wasn't always in a funny mood."[82] Thus the strip became an "exposé of the inner me" drawn because "I felt like it... [n]ot to deadline," as a forum to explore and express "various interests of mine, various philosophical notions, personal neuroses."[82] Designed to be read individually - indeed, early publication in Escape was in "no particular order" - gradually it became clear that a mildly self-referential "chronological narrative was taking shape," "a plot that would come to a shock conclusion on page 96 - and then continue, possibly, to volume two."[82]
Bolland writes in 2006 that "[a]fter a while, Nick Landau of Titan Books showed an interest and offered to act as my agent."[82] Through Landau, Bolland saw his strip published across Europe in publications including Linus, Cimoc and (in Sweden) Pox.[82] Such widespread exposure had its downside, when the original artwork went missing, meaning that "[s]ubsequent prints of Mamoulian have [had to be] made from [Bolland's] photocopies."[82] Disenchanted by the loss of (more of) his artwork, and with "European interest... waning," Bolland "lost interest in doing more."[82] Subsequent to the collection Bolland Strips!, however, interest from Negative Burn (now published by Desperado Publishing) "has coaxed new pages out of" the artist.[82]

The Actress and the Bishop
Bolland's other "personal project" is his occasional strip The Actress and the Bishop.[83] This strip's origins date back to 1985, when Frederick Manzano commissioned Bolland to "draw 6 plates in my own portfolio bearing my name" for Éditions Déesse, a "small Paris based comic-store-cum-publishers, and Bolland drew in one of the six plates an elderly Bishop (whose face echoed "shamelessly" the work of Alberto Breccia[84]) and a femme fatale Actress.[85] Bolland was subsequently approached by Garry Leach and Dave Elliot, who "were launching a new comic anthology called A1."[86] They asked Bolland to draw - and write - "a few pages for the first issue," and Bolland recalls that it "was the first time I'd been commissioned to write and draw anything."[86] Actively seeking to write a story that wouldn't "fit into any identifiable genre," Bolland found the description 'Whimsy' reached by Leach and Elliot to be very apt, and "rooted in the Englishness" of the artists life.[86]
Written in rhyming couplets, the pair "look like the punchline of a smutty joke," but their creator instead "wanted the reader to see them in a benign and non-judgemental light" - the antithesis of "Benny Hill, Frankie Howerd "Oo er, Mrs!"... [rather] like the owl and the pussycat setting sail in a pea green boat."[86] Three pages in A1 #1 were followed by another three in A1 #3, while a "longer story with 110 verses... gathered dust for 17 years" until publication in the compendium hardback Bolland Strips!.[86]

Bat Baterton
Uh, knjiga bolesno dobro izgleda, to se kupuje notworthy.gif
Zlix
Nešto mi ne deluju zaminljivo ti Bolandovi stripovi. Mora se overiti neki privju.
prozirna senka
Citao sam vec The Actress and the Bishop, odlican je! I samo zbog njega cu nabaviti ovo izdanje.
Imrahil

206 x 272mm, 100 strana, c/b, tvrdi povez

Poštovani stripoljupci, stripadžije i stripari, striperi i striptizete...Uspeli smo! Knjiga „Bolandovi stripovi!“, knjiga kratkih stripova Brajana Bolanda, onih njegovih ličnih radova, mešavine savršene preciznosti i kompletnog ludila (da parafraziram Nila Gejmena) je odštampana!!!

[APLAUZ: Klap, klap, klap!!! ....]

Duhovito, pametno i nadasve perverzno!!! Samo za odabrane...BRAJAN...BOLAND!

Uživajte u avanturama klasičnog engleskog geg dvojca – Glumice & Biskupa, dragog nam alter-ega samog Bolanda Gospodina Mamulijana i drugih na tačno 100 stranica (uključujući jedan prelepi portfolio u kojem gos'n Boland pokazuje zašto je jedan od najvećih svetskih strip-crtača.

Ovim su, eto, u nekih godinu i po dana na srpskom jeziku objavljena tri najznačajnija Bolandova dela. Phoenix Press je objavio „Betmena: Ubistveni vic“ (po meni najbolju epizodu Betmena, koju je Boland radio pune tri godine!), Komiko je nedavno objavio najbolje od Bolandovog „Sudije Dreda“  (stripa koji ga je proslavio) i evo mi, MAKONDO, ono što je Boland radio za svoju dušu, karikirajući sebe i britansko društvo osamdesetih i ranih devedestih godina dvadesetog veka.

Veoma blesavo, ali u isto vreme i kontemplativno, i naravno, nadasve perverzno!!!

Bolandovi stripovi i Bolandov striptiz, ogoljavanje Bolanda pred nama, a ujedno i Bolandovi tripovi (khm)... ko pročita shvatiće, ili ne... Kako god, sam je gospodin Boland izabrao ovaj naslov i ovu koricu (od 4 ponuđene) pa nećemo ovde zadirati u moje prevodilačke sposobnosti.

o prevodiocu i njegovom neobičnom izgledu možemo reći još samo:

Lice mu je bilo strašno,
Ak' uopšte lice to je,
Jer glava mu nije bila,
Gde inače glave stoje.

Dakle, iz izdavačke kuće jednog BB (nije Brižit Bardo) stiže nam drugi BB (nije Bogić Bogićević, a ni prehlađena Merilin Monro)...

Sve u svemu, sjajno štivo za sve biskupe, glumice, usamljenike i perverznjake, lenje monstrume, saradnike obaveštajnih agencija, etnomuzikologe, albanologe, ljubitelje srednjeg istoka i Napalm Death-a, ulične filozofe, sve one kojima je draži staaari zavet, one promiskuitetne i one konceptualne, čitaoce pan-erotike i nacionalne geografije, ljubitelje karlinga i badmintona, haltera, podvezica, čipke i metafora... Brajan Boland!!! ...ili što bi rek'o Alan Mur:

Brajan Boland je neurološko čudo, bez transmisionih pukotina između izuzetnog uma i čvrste crtačke ruke, njegove slike su kao savršeni otisak još vlažan od mozga, izvrsno odštampan bez izgubljenih detalja.
Tu je svo umeće velikih grafičara 18. veka stavljeno u službu iznošenja vizije koja je u isto vreme bezvremena i savremena, od strane jednog od najupečatljivijih i najubedljivijih ilustratora svog vremena, svaki deo vizuelnog pira koji će biti halapljivo i prebrzo pojeden od strane zahvalne, poluizgladnele publike. Rezervišite svoje mesto, i uživajte u gozbi.

Na sajmu knjiga (dakle u ova preostala dva dana, tačnije verovatno 1,5) 100 stranica Brajana Bolanda, na kunstdruk papiru od 135 grama za neverovatnih 950 dinara!!! (što je definitivno manje od 3200 dinara, dakle nećete se pokajati ).gif

Dakle - hala 4, na štandu Makonda (negde izmeđ' Novoga Sada i Darkvudske šume) uz Orlove Rima, Doktora Džekila i Gospodina Hajda – BOLANDOVI STRIPOVI!

Napomena priređivača: Ovo delo obiluje lokalnim fazonima, neprevodivim igrama reči i nerazumljivim stihovima napisanim u trenucima u kojima je pisac bio pod dejstvom...pa, recimo da nije bio baš pri sebi... za eventualna objašnjenja kontaktirati redakciju, tj. mene isključivo kada sam... pa, recimo kada sam pri sebi...

Za one koji neće stići da pazare Bolanda na sajmu, a verujem da takvih dosta ima, cijena će u naredne dve nedelje biti ista, ako vas ne mrzi da se dovučete do Zemuna, odnosno + ptt*, ako niste blizu grada u kojem se devojke grle samo dok vozite u rikverc!

*podatke o načinu uplate videti na www.makondo.rs (samo umesto Orlova u svrhu stavite Bolandovi stripovi! i umesto onih 1100 u pretplati stavite 950 dinara)

zvati na: +381 64 26 584 26 (Kristijan) ili na telefone navedene na sajtu Makonda (Bojan & Miloš)
Zlix
Evo ga crtež što sam dobio u knjizi. smile.gif

Zlix
Crtež je fenomenalan.
Imrahil
O da, jedva čekam da ga uzmem u subotu smile.gif
Imrahil
Dragi prijatelji,

Prošlo je nešto manje od dva meseca od kada smo, na Salonu stripa, najavili četiri nova izdanja. Dva obećanja smo već ispunili. Edicija „Liga izuzetnih džentlmena“ je otpočela delom Roberta Luisa Stivensona „Čudni slučaj doktora Džekila i gospodina Hajda“ koje je ilustrovao Ivica Stevanović, a poslednjeg dana beogradskog Sajma knjiga uspeli smo da predstavimo i kolekciju kratkih stripova Brajana Bolanda originalno naslovljenu „Bolandovi stripovi!“.

Makondo je u međuvremenu zatvorio i finansijske konstrukcije vezane za preostala dva obećanja, pa vam sa ponosom možemo i zvanično najaviti naše sledeće stripsko izdanje: radi se o integralnom izdanju „Fantastičnih priča“ Dina Batalje (u Francuskoj izdatom u tri albuma), Velikana italijanskog, evropskog i svetskog stripa, u kome ćete na preko 220 strana videti Bataljine adaptacije njemu omiljenih priča iz žanra horora i fantastike autora poput E. A. Poa, H. F. Lovkrafta, E. T. A. Hofmana, G. Bihnera, A. Fon Šamisoa, R. L. Stivensona, te drevnih srednjovekovnih legendi poput one o Golemu ili Plesu mrtvih...

Ovo će biti, koliko je nama poznato, prvo izdanje nekog od Bataljinih dela kod nas u formi albuma (nadamo se ne i poslednje). Izabrali smo ova dela jer je po našem mišljenju Batalja zbog svog prepoznatljivog stila upravo ovde, u žanru horora i fantastike najbolji što, nadamo se, mogu da vam potvrde i slike koje smo izabrali za ilustraciju ove najave.

O ceni i eventualnoj mogućnosti pretplate u nekom od naših narednih obraćanja. Uživajte. jer...

STIŽE BATALJA!

Ovo je "lo-fi" verzija našeg glavnog sadržaja. Da vidite punu verziju sa više informacija, formata i slika klikni ovde.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.