IPB

Dobrodošli na NcF!

Registrujte se da bi imali potpuni pristup!
Registracija je besplatna i zahteva nekoliko trenutaka Vašeg vremena.
->↓ Kliknite ovde ↓<-

131 Stranice V  « < 128 129 130 131 >  
Reply to this topicStart new topic
> Šta čitate trenutno? (stripovi)
Imrahil
post 13.Feb.2017 19:18
Post #2581

eXtreme nOOb
Grupa Ikona

Grupa: Administrators
Registrovan/a: 28-March 09
Od: Dol Amroth
Korisnik br: 962
Status: Offline

Meni Torgal odličan do 6 knjige, ali od sedme imam utisak da kreće recikliranje. Videćemo kad izađe sledeći nastavak.

Ontopik:

Batman: Dark Knight, Dark City

Kolekcija kratkih priča koje je pisao Piter Miligan, 8 sveščica, 5 priča.
Moram da priznam da sam bio prilično skeptičan pre čitanja, ali da su utisci skroz pozitivni. Odmah da naglasim da nije ovo ništa epohalno, ali valja itekako.

Izdvojio bih naslovnu (i najdužu od tri sveščice) priču, u kojoj pratimo Zagonetača koji je pronašao zapis o prizivanju demona s kraja XVIII veka, kao i dve jednodelne.
- Hungry Grass, o misterioznim zločinima koji se dešavaju u Gotamu i
- Identity Crisis (moja omiljena), u kojoj pratimo Brusa Vejna koji se jedan dan budi i otkriva da on nije Betmen.

Preporuka.

Go to the top of the page

+Quote Post
Goksi
post 15.Feb.2017 14:53
Post #2582

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Registrovan/a: 7-December 07
Korisnik br: 4

Meni je i sedmi integral Torgala sjajan. Ali ja baš obožavam taj serijal. I Džeremaja mi je svaka epizoda sjajna. Mislim da to zaista vredi sve kupiti. To nije skupo, izađe oko 400 din jedna epizoda, zavisi gde kupiš. Znači dva odlična francuska serijala odlično odrađena po prilično povoljnoj ceni. Mislim da je to što bi rekao anto "must have". Ja planiram da kupim i Ratnike sa Akbara u izdanju Fibre, tamo je nazvano pravilo - Potraga za pticom vremena.

+Quote Post
Imrahil
post 15.Feb.2017 15:58
Post #2583

eXtreme nOOb
Grupa Ikona

Volim i ja sedmu knjigu, samo se primećuje da se vrte u krug sa pričama D.gif
A nabavio skoro Džeremaju prvu knjigu pa da vidimo kakav je D.gif

Povratak na temu, opet super heroji D.gif

Astonishing Spider-Man & Wolverine

Mislim da mi se Aaron polako probija među omiljenije autore. Sjajni Scalped i Southern Bastards, dosta dobar The Other Side. Jedino mi Goddamned za sad ne ispunjava očekivanja, ali pratim ga i dalje.
A ovo mi dođe prvi superherojski od njega i utisci su pozitivni smile.gif

Ukratko, u pokušaju da zaustave pljačkanje jedne banke, Piter Parker i Logan završe u praistoriji. Piter se zamlaćuje naukom, a Logan okupi lokalne urođenike i postane njihov vođa. I naravno, nauči ih da mu prave pivo D.gif
Koga zanima više
https://en.wikipedia.org/wiki/Astonishing_S...n_%26_Wolverine

Pohvalno što je strip zanimljiv i zabavan svo vreme, čak i meni koga dave super heroji. D.gif
Mana, pa upravo to što su super heroji u pitanju, pa na početku znamo šta će biti na kraju.

+Quote Post
Goksi
post 14.Mar.2017 14:13
Post #2584

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Čitam starog dobro Teksa smile.gif . Epizoda je najnovija, ova što je upravo na kioscima, ali ja tako kažem starog dobrog smile.gif. Ne znam ni zašto sam prestao da ga kupujem, ipak je to trošak od 200 din u tri meseca a ipak je dobro zadovoljstvo. Epizoda još uvek ništa ne govori, ali je crtež fenomenalan.

+Quote Post
Bat Baterton
post 14.Mar.2017 21:37
Post #2585

elite nOOb
Grupa Ikona

Registrovan/a: 25-October 11
Korisnik br: 3,626

Čitano u prethodnih mesec dana

MNo Smrtonosna klopka (VČ Biblioteka 8)

Nije loše, ali Kasteli se još uvek nalazi sa pilotom

LILIT #8: Velika bitka!

Mogu samo da potvrdim već izneta mišljenja i da pohvalim ovu epizodu kao jednu od najboljih do sada (uz broj 5).

U neku ruku kalup priče koji se ponavljao mi nije smetao sve do pomenutog broja 5, neki detalji su se postepeno otkrivali, uz uvek zanimljivu glavnu priču epizode. Ali poslednja 2 broja su definitivno trebali da pruže više, određeni zamor se osetio i ova epizoda je bila poslednja šansa da se serijal preokrene/trgne. Na sreću, Enoh je to i uradio i dobili smo napokon veću neizvesnost u sprovođenju misije, dalje zapetljavanje odnosa sa Mrkijem/misijom i Korovima i veliko pitanje kako će se iščupati iz trenutne situacije, pogotovo jer je ovo prvi broj gde smo dobili "nastaviće se".

LILIT #9: Prolazni svet

Početak je bio razočaravajuć jer sam očekivao veće promene zbog dešavanja u broju 8. Enoh je odlučio da na neki način vrati sve u standardni tok i da onda nastavi priču. S druge strane je uveo dosta veće promene istorije zbog Likinog delovanja, ali to je ipak bilo premalo.

U svakom slučaju, epizoda dobija na kvalitetu kako odmiče i kraj je dosta dinamičan i zanimljiv, tako da je ukupna ocena za epizodu ok.

MNo ide u rat (VČ Biblioteka 8)

Odlična priča gde se vraćamo u MNoovu prošlost i epizodu iz II Svetskog rata

Veštica (Phoenix Press)

Zanimljiva priča, priča o demonima, duhovima i drugim prikazama koji ustvari potiču iz samog čoveka i njegove psihe.
Lepa paralela sa poznatim ludilom koje je zahvatilo pojedina ljudska društva kada su se pojedinci masovno optuživali za vradžbine, magiju, veštičarstvo i zbog sujeverja spaljivali ili na druge načine pogubljivali. Ljudima je lakše da poveruju i u bajke nego da istraže dubine svoje psihe, nađu razloge za nezadovoljstvo, strah i druge odgovore.

Možda je jedino mogla malo da se skrati priča, mislim da je u nekim delovima nepotrebno razvučena, ali sveukupno dosta pozitivan utisak.

Zagor OP 36 Carski pečat

Solidna priča, ali ništa specijalno, očekivao sam više.

Marti VČ 11 Poslednje putovanje Amelije Erhart

Sasvim solidna priča, spajanje misterije nestanka Amelije i legendi koje oko toga kruže sa svirepom istorijom Japanskih eksperimenata tokom rata. Vrlo efektan kraj. Jedino je crtež potpuni prosek.

Nikola de Kresi - Ledeno doba

Do polovine ili malo više, strip je zanimljiv, daje nam jedan pogled na budućnost sveta u kojoj ljudi sa velike vremenske distance pokušavaju da dokuče kakva je to kultura bila prisutna u svetu pre ledene apokalipse. Svakako je interesantan način razmišljanja, pogotovo u kontekstu danas i dalje ljudima nepoznatih misterija koje su se desile u dalekoj prošlosti. Međutim, poslednji deo stripa i detaljni omaž Luvru mi je pomalo banalno izveden i na kraju mi je ostao mlak utisak.

Samo izdanje je odlično, uz sjajan prevod, na te stvari smo već navikli.

Životinjska karma 1

Odlična zajebancija, baš sam se lepo nasmejao par puta. Šteta što ovo nije rađeno u boji.

Ovu poruku je izmenio Bat Baterton: 14.Mar.2017 21:38

+Quote Post
Goksi
post 17.Mar.2017 12:52
Post #2586

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Čita se novi Teks - Tročlana banda. Sasvim solidna priča, davno nisam čitao Teksa (osim Teksonea u izdanju VČ kod koga sam obnovio gradivo) pa mi baš prija. Ne znam zašto sam to prestao da kupujem kad 200 din na tri meseca nije nikakav izdatak a mnogo ga je lepo čitati.

+Quote Post
Imrahil
post 22.Mar.2017 09:56
Post #2587

eXtreme nOOb
Grupa Ikona

Krenuo Veliku smrt, prošli put sam čitao sa velikim pauzama i zaglavio na broju 4. Za sad prošao 3 epizode i dosta je dobro urađeno. Ima tu mana, Anto ih lepo prikazao na temi koju je otvorio na DW forumu pa preporučujem da se ode i baci pogled.

Mislim da ću narednu ovu novu Juliju da čitam. Veliku smrt imam samo prve 4, tek treba ovih dana da odem do AF ili DW da uzmem preostale dve, pa da ne žurim sa četvorkom D.gif

+Quote Post
Bat Baterton
post 23.Mar.2017 19:46
Post #2588

elite nOOb
Grupa Ikona

Registrovan/a: 25-October 11
Korisnik br: 3,626

Kapetan Amerika - Zimski vojnik 1 i 2

Vrlo dobar Zimski vojnik, zaista kvalitetna priča. Odličan crtež (uglavnom), uz efektne scene iz prošlosti. Pretpostavljam da bi utisak bio još bolji da znam ko su likovi koji se pojavljuju D.gif

Da li zbog tog nepoznavanja ili zbog želje scenariste da ni u jednom trenutku nema praznog hoda, tek u nekoliko navrata mi je radnja delovala konfuznije i sa preskocima.

Ali krajnji utisak je svakako vrlo pozitivan.

MNo Ugriz zvečarke (VČ Biblioteka 8)

Jedna od lošijih epizoda u nekoliko poslednjih knjiga, naivno i nemaštovito.

Ovu poruku je izmenio Bat Baterton: 23.Mar.2017 21:54

+Quote Post
Goksi
post 26.Mar.2017 21:42
Post #2589

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Pročitao sam prvi put neku epizodu iz serijala Jedno doba, jedna priča. To je epizoda 7 - Patrola. Baš mi se dopao strip, čak bih rekao da je odličan. E sad, to ne mora ništa da znači jer je ovde svaki broj različit, ali za prvu pročitanu epizodu mi se baš sviđa.

+Quote Post
Goksi
post 14.Apr.2017 13:55
Post #2590

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Počeo sam da čitam Osvetnike - Ultron napada. U početku mi bilo bezveze, ali kako strip napreduje nije loše. Malo sam se pogubio gde je Ajron Men, pa sam se vraćao nazad. Naručio sa i Mračnu valadavinu pa ću sad imati komplet Marvelov trk od Darkvuda.

+Quote Post
Zlix
post 20.Apr.2017 11:23
Post #2591

super nOOb
Grupa Ikona

Grupa: Moderator
Registrovan/a: 30-June 12
Od: Inđija
Korisnik br: 3,700

Stripoteka 1148, sa Betmenom

Dobar ovaj Betmen, i crtežom i pričom. Baš me zaintrigirala Albertova verzija priče, kao i identitet "osobe" sa kojom Brus razgovara.

Odlični tekstovi u Stripoteci, posebno mi interesantan onaj o Gejmenu.

Ostali stripovi... onako.

+Quote Post
Goksi
post 24.Apr.2017 13:35
Post #2592

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Osvetnici - Ultron napada. I dalje je Planeta Hulk ubedljiv najbolji Marvel koji sam pročitao. Ovo mi je negde osrednje, do vrlo dobro, otprilike bih ocenio sa 7/10 sa osrednjim krajem. Sledeće idem na Godina ultrona pa videćemo.

+Quote Post
Imrahil
post 4.May.2017 12:16
Post #2593

eXtreme nOOb
Grupa Ikona

Uh, svašta se čitalo u zadnje vreme, ne mogu ni da popišem sve. D.gif

Mister No, sedma knjiga VČ

Uh, baš lose.
Prve dve su apsolutno užasne, jezivo jednom rečju, nije vredno pomena.
Zarobljenici s Escuala je već bolja, ali meni makar užasno razrađen scenario. Mučno gledati kako Džeriju visi opasnost iznad glave a on samo kuka kako nema ruma.
Najbolja (mada tek solidna) je ova na kraju, Eldorado. Šteta što nije bolje odrađena.

Largo Vinč 1-10, Stripoteka
Od ovoga sam dosta očekivao, ali na kraju tek solidan strip.
Previše avanturistički strip, dosadi brzo čitati kako Largo sve može i ne može mu niko ništa. Šteta jer mi je odlično postavljen strip, svaka cast za to.

Fables
Privodim polako kraju, ostao još jedan trejd.
Meni je ovo fenomenalan strip, ali bojim se da ne ode u meni nekom neželjenom pravcu. Da ne žurim ipak još.
Šteta da se ovo ne objavi kod nas.

Kreja
Dosta dobar strip o jednoj maloj Kreji i njenim dogodovštinama. Da citiram jednog forumaša, hvali malo topline da bi bio odličan strip.

+Quote Post
Zlix
post 11.Jun.2017 21:40
Post #2594

super nOOb
Grupa Ikona

Starac Logan

Odlična priča smeštena u alternativnu budućnost sa tragičnim početkom i ne tako srećnim krajem. Road trip priča prepuna brutalnih scena i krvi. Izvrstan crtež.

+Quote Post
Zlix
post 11.Jun.2017 21:45
Post #2595

super nOOb
Grupa Ikona

Tajni ratovi 1 i 2

Interesantna ideja, da se okupi gomila superheroja i superzlikovaca na jednom mestu, međutim ne baš sjajna izvedba. Ne zna se ko je s kim, ko tu koga, sve je nešto zbrda zdola. Jedina dobra stvar je što je predstavljen simbiot po prvi put. Crtež mi je ok s obzirom na period kad je strip nastao.

+Quote Post
Goksi
post 15.Jun.2017 15:36
Post #2596

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Pročitao završnu epizodu iz JA sage, naravno Zagora. Moram da priznam da sam ovom završnom trodelnom epizodom baš oduševljen. Sve mi je leglo, od priče, crteža do okruženja gde se radnja dešava. Ajmo sad nazad u Darkvud na stare dobre avanture, a vidim da Mortimer već ide smile.gif

+Quote Post
Zlix
post 21.Jun.2017 07:08
Post #2597

super nOOb
Grupa Ikona

Čudesni (Marvels)

Izvanredan strip. U suštini, prikazani su svi veći i manji događaji u Marvelovoj istoriji, od prvog pojavljivanja superheroja, pa sve negde do smrti Gven Stejsi, ali posmatrano iz ugla običnih ljudi.

Glavni lik je novinski fotograf koji prati sve ove događaje u koje su umešani "čudesni", kako ih on zove. Dobro osmišljeno, dobro izvedeno, meni se strip baš dopao.

Odličan je i crtež, kao i dodatak na kraju koji prikazuje kako Ros koristi modele i fotografije kako bi što bolje i realističnije prikazao ljude na papiru.

+Quote Post
Zlix
post 26.Jun.2017 15:44
Post #2598

super nOOb
Grupa Ikona

Tor i Loki: Braća po krvi

Iako se Tor pojavljuje u naslovu i u samom stripu, ovo nije priča o Toru... Ovo je priča o Lokiju. Iako nema neke akcije, strip je fenomenalan.

Ovde vidimo kroz scene iz prošlosti zašto je Loki postao takav kakav je, vidimo njegov odnos sa Torom, pa i sa Odinom, vidimo Lokija koji je pokorio ceo Asgard i postao njegov gospodar, i vidimo Lokija koji je ostvario sve svoje snove. A da li je zaista tako? Nabavite ovo izvanredno izdanje i saznajte.

Naravno, strip je prelepo nacrtan. Prosto je uživanje gledati table Esada Ribića.

Takođe, u knjizi se pojavljuju i dve kraće priče iz 60-ih. U prvoj vidimo prvo pojavljivanje Lokija, a u drugoj kratak događaj koji prikazuje kako je Odin usvojio Lokija kao bebu.

Tu je i još jedna modernija priča, takođe lepo nacrtana, u kojoj se Loki vraća u prošlost kako bi obezbedio da se određeni događaji odviju onako kako on želi. Ovo je u neku ruku izmenjena varijanta priče u kojoj Odin usvaja Lokija.

Tor: Bog groma 1 - Krvnik bogova

Pratimo uporedo tri Tora iz tri različita perioda njegovog života. Tor iz sadašnjosti istražuje sumnjiv nestanak većeg broja bogova sa različitih svetova širom univerzuma. Uskoro saznaje da je u to umešan jedan lik iz njegove prošlosti, a taj susret možemo i videti prateći dešavanja iz života mladog Tora. Tu je naravno i matori Tor iz budućnosti, ali taj deo ne bih da spojlujem.

Priča nije završena. Šteta, jer je predobra. Imaš osećaj da uporedo čitaš više različitih žanrova, mač i magiju, fantaziju, naučnu fantastiku, sve samo ne klasičnu superherojštinu. Nadam se da nećemo morati dugo čekati na nastavak. Zaista sam nestrpljiv da vidim kako će se priča dalje odvijati.

Ovde mi je Ribić još bolji nego kod Lokija, prelepo nacrtan strip.

Još jedno sjajno izdanje od PP, strip vredan nabavke.

Ima na kraju i različitih dodataka, skica, crteža u olovci, varijanti naslovnica...

+Quote Post
Zlix
post 3.Jul.2017 14:11
Post #2599

super nOOb
Grupa Ikona

Popaj - Prva knjiga (1928-1930)

Trebalo mi je samo godinu dana od nabavke da počnem da čitam Popaja. turned.gif

Elem... moram priznati da mi je u početku bilo smor sa onom kokoškom. Međutim, kako su stranice odmicale i nakon pojavljivanja Popaja, priče su mi bivale sve interesantnije. rolleyes.gif

Dopada mi se kako je prikazan kao prost čovek, da ne kažem priglup, čak je uspeo par puta da me dobro zasmeje sa nekim svojim izjavama. D.gif Tome je umnogome doprineo i prevod, ili interpretacija, koji je baš dobar.

Sve u svemu, zadovoljan sam prvom knjigom, pa se nadam uskoro i nastavku.

Ovu poruku je izmenio Zlix: 3.Jul.2017 14:13

+Quote Post
Goksi
post 4.Jul.2017 14:35
Post #2600

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Ja sam počeo da čitam Mek Koja i za sada mi je samo dobar strip. Ne mogu da kažem ništa preterano dobro, jer početak nije bogzna kako jak. Crtež je baš zanimljiv.

+Quote Post

131 Stranice V  « < 128 129 130 131 >
Reply to this topicStart new topic
3 Korisnika cita ovu temu (3 Gostiju i 0 Anonimnih korisnika)
0 Korisnika:

Tekstovna Verzija Datum i Vreme: 21st October 2017 - 05:37
Design by: Free Skins IPB & eBusiness Chat