IPB

Dobrodošli na NcF!

Registrujte se da bi imali potpuni pristup!
Registracija je besplatna i zahteva nekoliko trenutaka Vašeg vremena.
->↓ Kliknite ovde ↓<-

10 Stranice V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Marketprint: Bluberi 7
Djole
post 7.Nov.2009 23:47
Post #21

elite nOOb
Grupa Ikona

Grupa: Stripomani
Registrovan/a: 30-April 09
Od: Beograd
Korisnik br: 1,055
Status: Offline

Tja, manji bezobrazluk bi bio da van Sajma košta 1500 dinara, a za Sajam - 990? Jer to je logika kojom "popustaši" posluju, ne da za Sajam daju nešto ispod cene, nego da ga van njega daju značajno iznad.

(izuzetaka naravno ima - Helblejzer za 400 dinara je svakako jedan od njih)

Mislim, svi mi volimo da damo manje para, nothing wrong with that, ali ako neko reši da konstantno drži (solidno nisku) cenu - pa, mislim da je bezobrazluk preteška reč.

A jedina manifestacija na kojoj bi bilo potpuno logično da postoji popust je Salon stripa, jer oni, ako se ne varam, ne traže proviziju za tezgu. Svi ostali je naplaćuju, pa dao je ti knjižari ili Sajmu, svejedno je, mora da uđe u cenu.
Go to the top of the page

+Quote Post
Imrahil
post 7.Nov.2009 23:55
Post #22

eXtreme nOOb
Grupa Ikona

Grupa: Administrators
Registrovan/a: 28-March 09
Od: Dol Amroth
Korisnik br: 962

Slazem se, posebno sa ovim prvim sto kazes + bezobrazluk verovatno i jeste malo preteska rec, ali su mogli malo da spuste cenu.

+Quote Post
---dp---
post 7.Nov.2009 23:56
Post #23

super nOOb
Grupa Ikona

Registrovan/a: 13-November 08
Korisnik br: 639

Jasno je da ima logike ovo sto Djole prica i da smo svi prestrogi kad ih kritikujemo, ali prosecan kupac primeti samo to sto smo i mi primetili, dakle, da su popusti na sajmu i van sajma isti, pa onda logicno kupujemo na sajmu ono sto necemo moci da kupimo za te pare izvan sajma. Treba izdavaci da smisle nesto kako bi privukli kupce na sajmu. "Beli Put" se dobro dosetio da napravi tu akciju i vidi se da su razmisljali u tom pravcu.

+Quote Post
Imrahil
post 7.Nov.2009 23:58
Post #24

eXtreme nOOb
Grupa Ikona

QUOTE(---dp--- @ 7.Nov.2009 23:56) *
ali prosecan kupac primeti samo to sto smo i mi primetili, dakle, da su popusti na sajmu i van sajma isti, pa onda logicno kupujemo na sajmu ono sto necemo moci da kupimo za te pare izvan sajma.

Bas tako, zato nisam nista ni pazario od Lagune i Alnaria.

+Quote Post
Djole
post 8.Nov.2009 00:00
Post #25

elite nOOb
Grupa Ikona

QUOTE(Imrahil @ 7.Nov.2009 23:55) *
Slazem se, posebno sa ovim prvim sto kazes + bezobrazluk verovatno i jeste malo preteska rec, ali su mogli malo da spuste cenu.

Ako nisu, sigurno imaju razlog zašto nisu. Lako je izdavačima knjiga, kada knjižare imaju maržu od 50 i kusur posto - oni daju na Sajmu popust od 20% i opet su na dobitku. Isto je i sa onima koji idu na kioske. Ali striparnice već imaju malu maržu, štand na Sajmu se plaća. i onda ostaje malo mesta za popust u odnosu na regularnu cenu.

Ovu poruku je izmenio Djole: 8.Nov.2009 00:01

+Quote Post
Djole
post 8.Nov.2009 00:06
Post #26

elite nOOb
Grupa Ikona

Jasno je da ima logike ovo sto Djole prica i da smo svi prestrogi kad ih kritikujemo, ali prosecan kupac primeti samo to sto smo i mi primetili, dakle, da su popusti na sajmu i van sajma isti, pa onda logicno kupujemo na sajmu ono sto necemo moci da kupimo za te pare izvan sajma.

I to je okej. Izdavač ima jednu računicu, kupac dijametralno suprotnu. I jedan i drugi su u pravu. Ali sam reagovao zato što kupac nema ništa više prava da kaže da je izdavač bezobrazan što ne daje popust, nego što izdavač ima prava da obznani da su kupci bezobrazni jer kupuju njegova izdanja samo kad su popusti.

Treba izdavaci da smisle nesto kako bi privukli kupce na sajmu. "Beli Put" se dobro dosetio da napravi tu akciju i vidi se da su razmisljali u tom pravcu.

Beli put daje popust na knjižarske cene, ako se ne varam. Kad bi davao na Darkwoodove - e to bi bilo nešto.

+Quote Post
---dp---
post 8.Nov.2009 00:24
Post #27

super nOOb
Grupa Ikona

QUOTE (Imrahil @ 7.Nov.2009 23:58) *
Bas tako, zato nisam nista ni pazario od Lagune i Alnaria.

Tek je "Laguna" bila odvratna na ovom sajmu. A imaju tonu sjajnih naslova...

+Quote Post
---dp---
post 8.Nov.2009 00:26
Post #28

super nOOb
Grupa Ikona

QUOTE (Djole @ 8.Nov.2009 00:00) *
Ako nisu, sigurno imaju razlog zašto nisu. Lako je izdavačima knjiga, kada knjižare imaju maržu od 50 i kusur posto - oni daju na Sajmu popust od 20% i opet su na dobitku. Isto je i sa onima koji idu na kioske. Ali striparnice već imaju malu maržu, štand na Sajmu se plaća. i onda ostaje malo mesta za popust u odnosu na regularnu cenu.

Ako dodamo tome da neke knjizare tesko placaju, a ovo sto su prodali na sajmu odmah imaju novac i to bez fiskalnih racuna. Utoliko pre je nejasno zasto ne daju veci popust, kad ionako tu svi rade bez poreza

Ovu poruku je izmenio ---dp---: 8.Nov.2009 00:27

+Quote Post
---dp---
post 8.Nov.2009 00:29
Post #29

super nOOb
Grupa Ikona

QUOTE (Djole @ 8.Nov.2009 00:06) *
I to je okej. Izdavač ima jednu računicu, kupac dijametralno suprotnu. I jedan i drugi su u pravu. Ali sam reagovao zato što kupac nema ništa više prava da kaže da je izdavač bezobrazan što ne daje popust, nego što izdavač ima prava da obznani da su kupci bezobrazni jer kupuju njegova izdanja samo kad su popusti.

Beli put daje popust na knjižarske cene, ako se ne varam. Kad bi davao na Darkwoodove - e to bi bilo nešto.

Mislim an ovu akciju "5 za 3600 din." jer su to napravili dodatni popust. Sto se tice bezobrazluka, kupac ce svoj revolt izraziti nekupovinom sto bi izdavaca trebalo da zabrine, dok kupca zaboli uvo sto ce mu izdavac reci da je bezobrazan

+Quote Post
Djole
post 8.Nov.2009 00:39
Post #30

elite nOOb
Grupa Ikona

Nisam baš siguran da kupca zaboli uvo, imaš revolte i zbog mnogo manjih gluposti od vređanja kupaca.

+Quote Post
Goksi
post 8.Nov.2009 01:26
Post #31

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Registrovan/a: 7-December 07
Korisnik br: 4

QUOTE (Djole @ 8.Nov.2009 00:06) *

Pa daje. Ova akcija 5 integrala je bila baš jeftina. Izađe 1200 din. komad. Dobro, treba uzeti 5 ali ako se snađeš ko što su mnogo forumaši zajedno uzimali možeš i komad smile.gif.

Elem, ja sam samo hteo onim postom da kažem (mada to nisam naveo, moja greška) da su rekli da je još ovo prilika da se uzme po ove pare i da posle sajma mora drastično sve da skoči. E sad što sam ja naivan pa u sve to verujem to je opet moja greška smile.gif. Što se mene tiče ništa strašno, manje-više htedoh samo da navedem cenu closedeyes.gif

+Quote Post
Djole
post 8.Nov.2009 01:44
Post #32

elite nOOb
Grupa Ikona

Popust na količinu (i snalaženje) je druga stvar.

Ali Helblejzer za 400 dinara je bio the real deal, i kapa dole na tome.

Ovu poruku je izmenio Djole: 8.Nov.2009 01:47

+Quote Post
Goksi
post 25.Feb.2010 19:48
Post #33

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Evo jedan tekst iz Dnevnika, novosadskog.

BLUBERI U INTEGRALU

Posle blizu pedeset godina i dvadeset i devet „regularnih“ epizoda nedavno je Žan Žiro završio svoj magični serijal o Bluberiju. Reč je o najkvalitetnijem a verovatno i najpopularnijem evropskom vesternu (ne znam, naravno, šta o tome misle Serđo Boneli i Teks Viler). Jugoslovenski čitaoci su ga pratili s malim zakašnjenjem, jer je u nestajućem Kekecu i ovaj strip imao balkansku premijeru, kao i Krcko, Beli Konjanik, Talični Tom, Džeri Spring pre toga i pod mnogo povoljnijim okolnostima).

Kod nas je slavni poručnik, čiji je scenaristički temelj utvrdio Žan Mišel Šarlije, izlazio u nizu najboljih revija. Sem Kekeca, u Panorami, Strip artu, Caku, Spunku, Biseru, Superu, Miniju, Politikinom zabavniku, a najduže u legendarnoj Stripoteci. U njoj smo videli i pročitali sve epizode pa i one koje su Šarlije i Žiro uradili naknadno, objašnjavajući rani Bluberijev životni put, pre nego smo ga u prvoj priči sreli za kockarskim stolom, a u blizini kasarne.

Marketprint je pretprošle godine pokrenuo ediciju crno-belih integrala u okviru koje u svakoj knjizi hronološki objavljuje po tri priče. U prvom tomu su 2007. godine izašle epizode: Fort Navaho, Grmljavina na zapadu i Usamljeni orao.

U drugom tomu su dve priče koje okončavaju prvu epsku sagu: Izgubljeni konjanik i Tragom Navahosa a album poentira šesta, „samostalna“ epizoda Čovek sa srebrnom zvezdom. Tu, na tom prevoju između pete i šeste priče, Žiro je doživeo fenomenalan crtački preobražaj i iz simpatično krute Žižeove linije, ušao u svoju elegantnu, prepoznatljivo privlačnu i ubedljivu. Kako sam već ranije rekao, od Žižeovog sveta preostali su konji, kaktusi i stene.

Za ovogodišnji sajam knjiga u Beogradu pojavio se i treći integralni tom. Reč je o „železničkoj“ fazi u karijeri slavnog strip heroja, otpočetoj 1866. godine i koncentrisanoj na izgradnju gigantske pruge oko čijih su se koncesija borile kompanije Union Pacifik i Central Pacifik. Bluberija u pomoć zove njegov ratni komandant general Dodž. U složenim zapletima pet priča, poručnik će učvrstiti prijateljstvo s Meklurom i Vulijem a doći u sukob s jednom od svojih najvećih protivnika – Stilfingerom (ep. Gvozdeni konj). Iz uspešno avanturističkog serijala Žiroov strip polako, u drugoj epizodi ovog albuma (Čovek sa čeličnom šakom) postaje priča o Bluberijevoj skoro uzaludnoj borbi protiv genocida nad Indijancima, preko čijih je bizonskih pašnjaka pruga morala da prođe. Na zadnjim tablama treće epizode (Staza Sijuksa) njegov put će se ukrstiti s generalom Kasterom.

Poznavaoci stripa znaju da će se priča okončati u narednom,. četvrtom tomu General Žuta glava, tragičnim sukobom kod Litl Big Horna. U svim epizodama trećeg integrala Žirovov crtež je neverovatno ubedljiv, a činjenica da ga naš izdavač štampa bez kolora, dodatni je plus u recepciji ovih priča u kojima se ne zna šta je bolje – Šarlijeovi scenariji ili Žiroova crtačka ekspozicija. Ukratko, i kao i uvek kada je Bluberi u pitanju: neponovljivo!

+Quote Post
Imrahil
post 25.Feb.2010 21:48
Post #34

eXtreme nOOb
Grupa Ikona

Ako neko zna, jel su Kosmicki Putnici stigli do broja 6? U izdanju Marketprinta naravno smile.gif

+Quote Post
---dp---
post 25.Feb.2010 22:52
Post #35

super nOOb
Grupa Ikona

Koliko su zaista privlacniji crtezi u crno beloj verziji Bluberija? Koliko su kostali ovi Marketprintovi integrali?

+Quote Post
Goksi
post 25.Feb.2010 23:36
Post #36

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Pročitah da Macan kaže da ga ti kolorisani ne zanimaju uopšte. Ja sam video samo neke u boji i mogu reći da mi je to stvarno loše. Nažalost nisam imao prilike da vidim crno-bele.

+Quote Post
Lord Vader89
post 26.Feb.2010 00:10
Post #37

super nOOb
Grupa Ikona

Grupa: Moderator
Registrovan/a: 26-March 09
Od: tri lepe
Korisnik br: 960

cek, Bluberi u originalu nije obojan? :/

+Quote Post
Goksi
post 26.Feb.2010 01:15
Post #38

Džeri Drejk
Grupa Ikona

QUOTE (Imrahil @ 25.Feb.2010 21:48) *
Ako neko zna, jel su Kosmicki Putnici stigli do broja 6? U izdanju Marketprinta naravno smile.gif

Eto je na prvoj strani naslovna whistling.gif

U nedostatku marketprintovog sajta evo ti ovde spisak

Ovu poruku je izmenio Goksi: 26.Feb.2010 01:16

+Quote Post
---dp---
post 26.Feb.2010 02:15
Post #39

super nOOb
Grupa Ikona

Niko ne zna cenu Marketprintovog Bluberija?

+Quote Post
Imrahil
post 26.Feb.2010 08:17
Post #40

eXtreme nOOb
Grupa Ikona

Prva dva integrala Bluberija su bila po 800 dinara, dok je cena treceg bila 1000 din. Mislim da su sva tri sada po 1000 din. Mislim da je Bane Kerac (valjda je on) komentarisao na stripovi.com da je originalno Bluberi crno-beo. I meni je odlicno crno belo, e sad kolor Bluberija se slabo secam, davno ga citah.

Hvala Goksi, uopste nisam razmisljao da pogledam na sajtu alan forda D.gif

+Quote Post

10 Stranice V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Korisnika cita ovu temu (2 Gostiju i 0 Anonimnih korisnika)
0 Korisnika:

Tekstovna Verzija Datum i Vreme: 26th June 2017 - 19:55
Design by: Free Skins IPB & eBusiness Chat