IPB

Dobrodošli na NcF!

Registrujte se da bi imali potpuni pristup!
Registracija je besplatna i zahteva nekoliko trenutaka Vašeg vremena.
->↓ Kliknite ovde ↓<-

Reply to this topicStart new topic
> EU zavodi red na Facebooku
Goksi
post 1.Feb.2010 19:58
Post #1

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Grupa: Administrators
Registrovan/a: 7-December 07
Korisnik br: 4
Status: Offline

EU zavodi red na Facebooku

Dosadašnja komesarka za medije i informaciono društvo i novi kandidat za evropskog komesara za pravdu i osnovna ljudska prava, Vivian Reding, izjavila je da će u narednih pet godina uvesti red na društvenim mrežama, posebno na Facebooku.

Luksemburžanka je najavila da će Evropska komisija promeniti zastareli dokument EU o zaštiti podataka iz 1995. godine. Ona je izjavila pred Evropskim parlamentom da će njen prvi korak na novom poslu biti uvođenje reda u korišćenju Facebooka, Twittera i MySpacea.

“Ne možemo očekivati da građani veruju Evropi, ako ne budemo ozbiljni u odbrani njihovih prava na privatnost i zaštitu ličnih podataka“, istakla je Vivian Reding.

Ona je poručila da svi lični profili na Facebooku i drugim društvenim mrežama moraju da budu nevidljivi, osim ako korisnik odluči da svoje podatke otvori za javnost. Da podsetimo, trenutno su svi profili na društvenim mrežama javno dostupni, osim ako korisnik ne odluči drugačije.

Buduća evropska komesarka za pravdu i osnovna ljudska prava skrenula je na sebe pažnju javnosti i kada je tokom predstavljanja svog plana rada u Evropskoj komisiji izrazila oštru sumnju u ispravnost onoga što je nazvala „američkim tipom“ pristupa antiterorizmu. Ona je odgovarajući na pitanja evropskih poslanika iskazala zabrinutost zbog ideje da se na evropske aerodrome postave specijalni skeneri za putnike, koji znatno detaljnije skeniraju sve koji prođu kroz njih. Takođe, meta njene kritike je bio i evropski plan da se lični podaci Evropljana učine dostupnim za američku obaveštajnu službu.
Go to the top of the page

+Quote Post
Dekstr
post 1.Feb.2010 20:19
Post #2

Nasikam se i pravim haos!
Grupa Ikona

Grupa: eXtreme Moderator
Registrovan/a: 22-March 08
Od: Zrenjanin
Korisnik br: 310

No comment ... Kenja mi se od evropskih zakona ! Ali necu u to da ulazim ...

+Quote Post
Broskow
post 1.Feb.2010 21:56
Post #3

teenager nOOb
Grupa Ikona

Grupa: Members
Registrovan/a: 9-December 08
Korisnik br: 786

Treba ukinuti i javno zabraniti pravljenje i postojanje sajtova kao sto je facebook.... Napravise od ljudi cudo.....

+Quote Post
Dekstr
post 1.Feb.2010 22:00
Post #4

Grupa Ikona

Cudo kako su se tek sad pobunili , poenta je da zele deo kolaca koji jede fejs i ostatak ekipe , tj "problem" ce se tako i resiti ...

+Quote Post
Dulli
post 1.Feb.2010 23:38
Post #5

Ponosni Otac!
Grupa Ikona

Grupa: Moderator
Registrovan/a: 27-February 08
Od: Novi Sad
Korisnik br: 189

Zar cemo se opterecivati sta kaze EU za facebook, boli me cosak i za EU i za facebook.
Mozda bi bilo bolje da ga ukinu pa ce ljudi i DECA imati vise vremena za neke pametnije stvari!

+Quote Post
Dekstr
post 1.Feb.2010 23:44
Post #6

Grupa Ikona

QUOTE (Dulli @ 1.Feb.2010 23:38) *
Zar cemo se opterecivati sta kaze EU za facebook, boli me cosak i za EU i za facebook.
Mozda bi bilo bolje da ga ukinu pa ce ljudi i DECA imati vise vremena za neke pametnije stvari!

Pametno receno ! notworthy.gif

+Quote Post
Goksi
post 1.Feb.2010 23:49
Post #7

Džeri Drejk
Grupa Ikona

QUOTE (Dulli @ 1.Feb.2010 23:38) *

Ma gde se opterećujem, preneo vest tek tako da imamo o nečemu da diskutujemo smile.gif. Btw, i ja bih ga rado ukinuo. Nikad mi se nije sviđalo tako nešto

Ovu poruku je izmenio Goksi: 1.Feb.2010 23:50

+Quote Post
darije
post 2.Feb.2010 00:11
Post #8

Infernal Affairs
Grupa Ikona

Grupa: Moderator
Registrovan/a: 15-January 08
Korisnik br: 65

QUOTE (Broskow @ 1.Feb.2010 21:56) *
Treba ukinuti i javno zabraniti pravljenje i postojanje sajtova kao sto je facebook.... Napravise od ljudi cudo.....

Apsolutno!!! notworthy.gif

+Quote Post
Broskow
post 2.Feb.2010 00:37
Post #9

teenager nOOb
Grupa Ikona

Aj kad se vec pokrenula tematika moram negde da istresem stav o facebook-u.

Sa kratkim zaletom, pricu treba poceti od same svrhe takvog sajta. Kad se pojavio bio je atraktivan spoj myspace-a i msn-a i zavizeo je bas zbog toga.
Kroz period od par godina taj chat nije osposobljen na pravi nacin kao i sam portal facebook-a.

Sa druge strane, pitanje: Sta je facebook napravio od ljudi? Slozicemo se da je bilo interesantno pronaci ljude iz osnovnih skola, detinjstva, iz nekog posla, rodbinu i ostalo, dok, koliko ja mogu da primetim, danas je ta svrha nestala i pretvorila se u dzabolebarosko tumaranje i ubijanje vremena tako sto se ljudi uclanjuju u razne grupe, docaravaju svoje emotivne izlive, javno napusavaju bivse devojke i momke...... Secam se, kad sam napravio facebook postao sam fan "Banjalučki ćevapi" dok su svi ostali postajali fanovi Bred Pita i ostalih djilkosa....

Kratak rezime: Lajkovanjem slika u povremenim naletima zudnje za sexom i ostalim fizioloskim i perverznim potrebama dozvolili smo devojkama/zenama da postanu to sto su postale - RIBE! Devojka koja pokaze grudi na profilnoj slici u proseku ima 3 friend requesta na dan. Kako u svoj toj marvi ljudi neko da dodje do izrazaja? Danas si kreten ako ubacis nesto u sanduce ili pozvonis na vrata... Gde je nestalo staro dobro udvaranje (doduse bio sam mlad ali sam osetio kroz osnovnu skolu deo toga) posaljes pismo, pesmu, urezes nesto na klupi ispred zgrade i ostale fore.....

Ta opcija deactivate account je najveca smrt i trik kojim administracija zadrzava ljude na face-u ali obecavam vam "samo da nadjem jos neke drugarice tamo, pokupim brojeve od svih ljudi i samo jos malo da se provedem" i ugasicu ga smile.gif

EDIT: zaboravih se izvinuti ako sam nekog uvredio svojim stavom, a i za par reci za koje mogu dobiti po usima wub.gif

Ovu poruku je izmenio Broskow: 2.Feb.2010 00:42

+Quote Post
Goksi
post 2.Feb.2010 00:41
Post #10

Džeri Drejk
Grupa Ikona

QUOTE (Broskow @ 2.Feb.2010 00:37) *
Gde je nestalo staro dobro udvaranje

Ej, ja ga koristim još uvek sad.gif

+Quote Post
bogdandelija
post 2.Feb.2010 01:58
Post #11

senior nOOb
Grupa Ikona

Registrovan/a: 7-July 08
Od: Beograd
Korisnik br: 464

QUOTE (Broskow @ 2.Feb.2010 00:37) *
Secam se, kad sam napravio facebook postao sam fan "Banjalučki ćevapi" dok su svi ostali postajali fanovi Bred Pita i ostalih djilkosa....

off: Banjalucki cevapi woot.gif
on: facebook koristim samo za poker...

+Quote Post
Dekstr
post 2.Feb.2010 04:45
Post #12

Grupa Ikona

FB generalno kod mene .
Koristim ga svaki dan , par puta pogledam sta ima , bez njega mogu , ali nemam potrebe sto bih . Najzanimljiviji mi je mafia wars , klikcem samo ne znam ni sam sto , ali to su te potezne igre bez poente i jurcanje za sto boljim levelom . nit ima kakvog razmisljanja ili bilo cega drugog D.gif
dalje , FB mi uskracuje dosta vremena , vremena koje bih izgubio naveliko ako bih koristio neke "zastarele" metode (govorim pre svega o razmeni informacija,pronalazenju ljudi itd) ... za sve ostalo FB je smrt , ta losa strana FB-a je mnogo duza i veca od pozitive .
Pomenuo je neko deactivate , ja sam par puta odradio to i secam se medju prvima kod svim frendova (mada nebitno) ali dovoljno je samo da se logujes opet i to je to ... Prica oko brisanja slika , prijatelja itd je suvise komplikovana i mnogo vise snage treba za to ...
Nema potrebe cak ni za brisanjem naloga i toliko radikalnim merama , jednostavno treba imati samo neku umerenost u svemu sto FB predstavlja i nudi ...
Sta sve stoji iza njega , mozda nikada necemo saznati , ali da smo "svi" uvuceni u tu igu je neminovno ... Napolje iz nje nema , ne zbog deactivate opcije , vec zbog same "price" koja je usadjena na netu ...

"Internet bez FB-a , pa sta je to?" - rekli bi neki ...

p.s. Voleo bih samo da imam tu "moc" ili bolje reci priliku da pojasnim i objasnim ljudima lepotu Foruma (generalno svih) kao jednu od vidiva razmena informacija na internetu ... Tuzno je to sto mnogi ne znaju kako se jedan klasican forum koristi i generalno (neki cak ni to) sta je to , ali zato svako dete pa i fensi mama zna kako da nakaci sliku na FB i updateuje status ...

Ne bih da ispadne da pljujem FB u potpunosti , i ja ga sam svakodnevno koristim , ali neke vrednosti su u prevelikoj meri pomerene i mislim da ce se tesko vratiti nazad .

Moj zakljucak : Ne treba opcija "Delete Acc" umesto deactivate , pomoci ona nece nista . Opcija slicna toj , toliko radikalna , samo na malo sirem nivou bi mozda i pomogla "Delete FB" ... Ali o takvoj "opciji" je nemoguce pomisljati ...

Jedan od zanimljivih citata na racun FB-a

Devojke pune estetike, statusi puni patetike...U prvom planu air-max patike..."Ajmo na zurku, da bi imali nove slike"... Profil slika ti je smorila...Moras smisliti novi look...Hmmm...Ceo svet se polako pretvara u...FACEBOOK..

Ovu poruku je izmenio Dekstr: 2.Feb.2010 04:50

+Quote Post
Broskow
post 2.Feb.2010 14:59
Post #13

teenager nOOb
Grupa Ikona

QUOTE (Goksi @ 2.Feb.2010 00:41) *
Ej, ja ga koristim još uvek sad.gif

Drago mi je da to cujem, no, koliku prodju ima udvaranje na taj nacin? odnosno, koliko nema? tragedija.....

Skeptican sam na facebook zato sto je u pravo vreme (ekonomske krize) pruzio devojkama sansu koja je muskoj populaciji uskracena. Da bi se muskarac danas istakao on mora da bude tatin sin ili nesto tome slicno, dok se svakoj devojci otvara "karijera" tako sto cim otvori profil, ako je iole zensko (da ne kazem - dobra) saleti je gomila muskaraca da ne spominjemo sad u kojim sve namerama....

Sve u svemu, naje*ali smo u procesu fejsbukalizacije closedeyes.gif

+Quote Post
zoki79
post 3.Feb.2010 00:18
Post #14

"sve isto je ko nekada, sve isto je, ali nista isto nije &q
Grupa Ikona

Registrovan/a: 2-January 08
Od: ilok-münchen
Korisnik br: 40

QUOTE (bogdandelija @ 2.Feb.2010 01:58) *
facebook koristim samo za poker...

+1

+Quote Post
madness99
post 14.Feb.2010 13:59
Post #15

elite nOOb
Grupa Ikona

Grupa: Community Team
Registrovan/a: 14-January 08
Korisnik br: 58

Sto se mene tice, najbolje bi bilo da ga ugase skroz. Neverovatno koliko se ljudi "navuku" na ovakve budalastine, otudje, postanu potpuno asocijalni.
A o deci da ne pricam, svaku druga rec ajde na facebook. 'ebo vas facebook, ajmo u kafic, park, na kafu da se lepo ismejemo i ispricamo.

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Korisnika cita ovu temu (1 Gostiju i 0 Anonimnih korisnika)
0 Korisnika:

Tekstovna Verzija Datum i Vreme: 25th May 2017 - 05:59
Design by: Free Skins IPB & eBusiness Chat