IPB

Dobrodošli na NcF!

Registrujte se da bi imali potpuni pristup!
Registracija je besplatna i zahteva nekoliko trenutaka Vašeg vremena.
->↓ Kliknite ovde ↓<-

Reply to this topicStart new topic
> Ken Parker - Info o stripu, Informacije o izdanjima (LMS, Fibra, System Comics)
panopticon
post 20.Mar.2010 19:12
Post #1

teenager nOOb
Grupa Ikona

Grupa: Stripomani
Registrovan/a: 30-March 09
Korisnik br: 964
Status: Offline

Za sve ljubitelje stripa Ken Parker, nekoliko korisnih informacija i linkova.

Ovde možete skinuti spiskove sa naslovnicama svih izdanja Kena Parkera objavljenih u Jugoslaviji (Lunov Magnus Strip), Srbiji (System Comics) i Hrvatskoj (Libellus, Fibra).

Spisak izdanja Libellusa i Fibre, brojevi od 1 do 72 (šifra za download: kp2010)
CODE
http://ul.to/0egg7q

Spisak izdanja Lunovog Magnus Stripa, brojevi od 1 do 59 (po numeraciji Libellusa i Fibre) (šifra za download: kp2010)
CODE
http://ul.to/xvhijk

Spisak izdanja System Comicsa, brojevi od 60 do 79 (po numeraciji Libellusa i Fibre - napomena: brojevi od 73 do 79 još nisu objavljeni, očekuju se u toku godine) (šifra za download: kp2010)
CODE
http://ul.to/mazwqj

Što se tiče izdanja Libellusa/Fibre, kod nas mogu da se nađu svi brojevi u Darkwoodu i Alan Fordu, i to po sledećim cenama:

Br. 1-12 975 dinara
Br. 13-59 800 dinara
Br. 60-72 1050 dinara

Izdanja System Comics-a mogu da se nađu na gotovo svakom mestu, prodaju se i u knjižari Plato, cene se kreću od 100 do 400 dinara.

Izdanja Lunovog Magnus Stripa često dolaze u Darkwood, i uglavnom nisu skupa, a mogu da se nađu i kod uličnih prodavaca, kao uostalom i sva SFRJ izdanja.

Ako sam slučajno nešto pogrešno napisao ili propustio, zamolio bih ostale da me slobodno isprave.

Kada budem prikupio dovoljno materijala, biće i posebna tema o Ken Parkeru za sve njegove ljubitelje.

Uživajte!

Ovu poruku je izmenio panopticon: 21.Mar.2010 00:31
Go to the top of the page

+Quote Post
Goksi
post 20.Mar.2010 20:26
Post #2

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Grupa: Administrators
Registrovan/a: 7-December 07
Korisnik br: 4

Ovo je jedan od stripova za kojim žalim što ga nema u SC izdanju jer za ove Fibrine nemam para, iako su mnogo dobri. Video sam i pročitao više njih. Pošto su ti Systemovi, 100 din. komad?

+Quote Post
kresha
post 20.Mar.2010 21:26
Post #3

super nOOb
Grupa Ikona

Registrovan/a: 27-November 08
Od: Cuprija
Korisnik br: 767

50 dinara na sajmu, kao i Dylan, Magicni, Hellboy i Hard Boiled ).gif

+Quote Post
panopticon
post 20.Mar.2010 21:39
Post #4

teenager nOOb
Grupa Ikona

QUOTE(Goksi @ 20.Mar.2010 20:26) *
Ovo je jedan od stripova za kojim žalim što ga nema u SC izdanju jer za ove Fibrine nemam para, iako su mnogo dobri. Video sam i pročitao više njih. Pošto su ti Systemovi, 100 din. komad?

Kao što kaže Kreša, mogu da se nađu na sajmovima za 50 dinara, dok su u stripotekama 100, 120 i 150 ovi redovni Systemovi, svi osim specijalnih brojeva, koji idu i do 400 dinara. Sama izdanja nisu loša, u svakom broju ima i dosta priloga, tekstova i slika, i to ih čini vrlo zanimljivim, barem me je to privuklo da pre nekih godinu i po počnem da skupljam KP. Naravno, to su poslednje epizode, one najbolje objavljene su u LMS-u (prvih 60), i mogu da se nađu na nemogućim mestima za smešne pare. Kad sam bio letos na Ohridu, kod uličnih prodavaca sam našao desetak dobro očuvanih brojeva po minimalnim cenama, dok kod naših mogu da se nađu po cenama do 100 dinara.

Fibrina izdanja jesu najbolja i najkvalitetnija, cena jeste prevelika, ali srećom te su svi brojevi dostupni na više mesta, tako da će još nekoliko godina biti u prodaji. Na kraju krajeva, tu su aukcije, razmene, oglasi i sve ostalo.

+Quote Post
---dp---
post 21.Mar.2010 09:39
Post #5

super nOOb
Grupa Ikona

Registrovan/a: 13-November 08
Korisnik br: 639

I meni je "Fibrino" izdanje preskupo (za moj dzep, ne ulazeci u raspravu da li je cena realna ili ne) ali bih se ja sasvim zadovoljio izdanjima SC i LMS. Tu treba dodati samo dobar laserski otisak originalnih naslovnih strana. Jasno je da je pozeljan bolji otisak od LMS za takvo remek delo, ali i u njemu se moze dovoljno uzivati.

+Quote Post
panopticon
post 21.Mar.2010 12:13
Post #6

teenager nOOb
Grupa Ikona

QUOTE(---dp--- @ 21.Mar.2010 09:39) *
I meni je "Fibrino" izdanje preskupo (za moj dzep, ne ulazeci u raspravu da li je cena realna ili ne) ali bih se ja sasvim zadovoljio izdanjima SC i LMS. Tu treba dodati samo dobar laserski otisak originalnih naslovnih strana. Jasno je da je pozeljan bolji otisak od LMS za takvo remek delo, ali i u njemu se moze dovoljno uzivati.

SC je dosta kvalitetno uradio Ken Parkera, ako poredimo sa LMS-om u kojem postoji preveliki broj izbačen strana, nepotrebne cenzure, i naslova i naslovnih strana koji nisu originalni. S druge strane, ova izdanja su dobra za kolekciju, kod SC-a bih opet pohvalio prateće tekstove/slike/fotografije kojima ova izdanja obiluju, tako da je ideja o objavljivanju prvih 59 brojeva na mestu, ako uopšte SC ili neki drugi izdavač bude zainteresovan.

+Quote Post
Goksi
post 21.Mar.2010 12:17
Post #7

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Registrovan/a: 7-December 07
Korisnik br: 4

E to bih i ja jako voleo. Može i System, samo da ih bude u kiosk varijanti. Ja imam samo 2 sistemova specijala, prva dva i oni su skroz korektni i sa tehničke strane. Dobar papir i štampa, kao i korice. Jedino je prevod malo slabiji ali dobro. Ne znam kakva su ova redovna izdanja.

+Quote Post
panopticon
post 21.Mar.2010 12:26
Post #8

teenager nOOb
Grupa Ikona

QUOTE(Goksi @ 21.Mar.2010 12:17) *
E to bih i ja jako voleo. Može i System, samo da ih bude u kiosk varijanti. Ja imam samo 2 sistemova specijala, prva dva i oni su skroz korektni i sa tehničke strane. Dobar papir i štampa, kao i korice. Jedino je prevod malo slabiji ali dobro. Ne znam kakva su ova redovna izdanja.

Redovne epizode su sasvim solidne po kvalitetu i izgledu, naravno, grešaka u prevodu i tipfelera ima uvek kad se radi brzo, tako je i u ovom slučaju. Ono što je najbitnije, to je činjenica da su ove epizode direktan nastavak (i završetak) epizoda koje je objavio Dnevnik, čime je široj čitalačkoj publici na ovim prostorima omogućeno da dobiju celokupan serijal po pristupačnoj ceni.

+Quote Post
---dp---
post 21.Mar.2010 15:51
Post #9

super nOOb
Grupa Ikona

Registrovan/a: 13-November 08
Korisnik br: 639

I ja mislim da je to najbitnije, rekoh vec da se izbacene strane a posebno korice daju dostampati, posebno sad kad imamo skenove na netu kompletnih "Fibrinih izdanja". Jer, za "Fibrino" izdanje je ipak potrebno izdvojiti cifru koja se sve vise priblizava magicnoj cifri od 1000 eura (kad se sve izda, bice to debelo preko 800 eura, mozda cak 900)

+Quote Post
panopticon
post 21.Mar.2010 16:11
Post #10

teenager nOOb
Grupa Ikona

QUOTE(---dp--- @ 21.Mar.2010 15:51) *
I ja mislim da je to najbitnije, rekoh vec da se izbacene strane a posebno korice daju dostampati, posebno sad kad imamo skenove na netu kompletnih "Fibrinih izdanja". Jer, za "Fibrino" izdanje je ipak potrebno izdvojiti cifru koja se sve vise priblizava magicnoj cifri od 1000 eura (kad se sve izda, bice to debelo preko 800 eura, mozda cak 900)

Fibrina izdanja su u svakom pogledu nešto posebno, tako da se može slobodno reći da su to izdanja za kolekcionare (držati jednog Fibrinog Ken Parkera u rukama i čitati ga je neopisiv doživljaj, što govori o nesvakidašnjoj posvećenosti Šunjića i ekipe koja je radila na njemu), i samim tim luksuznija i skuplja. Za onoga ko baš voli Ken Parkera, i ko, naravno, ima dovoljno kinte smile.gif

System Comics je izdavanjem Ken Parkera učinio odličan potez, a ne treba zanemariti i još jednog odličnog junaka u njihovom izdanju, a to je Magični Vetar, tako da je šteta što se nije nastavilo s tim. Wizard je imao dobru zamisao sa Magičnim, ali i to je vrlo brzo puklo.

Pitanje je koliko izdavača je spremno da se upusti u izdavanje Kena od prvog broja, čime bi bili rešeni i problemi izbačenih strana, lošeg otiska i slično. Do tada, slažem se, stari brojevi + skenovi ;)

+Quote Post
Imrahil
post 21.Mar.2010 16:50
Post #11

eXtreme nOOb
Grupa Ikona

Registrovan/a: 28-March 09
Od: Dol Amroth
Korisnik br: 962

Ako bi krenuo SC na prvim epuizodama, svakako bih se potrudio da uzimam, ovako na zalost, ne...

+Quote Post
cronos six
post 21.Mar.2010 17:02
Post #12

elite nOOb
Grupa Ikona

Registrovan/a: 25-March 09
Od: leskemburg
Korisnik br: 947

bilo bi dobro kad bi krenuola kombinacija sc,hc.

+Quote Post
panopticon
post 21.Mar.2010 17:20
Post #13

teenager nOOb
Grupa Ikona

QUOTE(d.s @ 21.Mar.2010 17:02) *
bilo bi dobro kad bi krenuola kombinacija sc,hc.

System je tako krenuo sa Magičnim Vetrom, i koliko znam cene su bile vrlo pristupačne.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Korisnika cita ovu temu (1 Gostiju i 0 Anonimnih korisnika)
0 Korisnika:

Tekstovna Verzija Datum i Vreme: 25th July 2017 - 13:47
Design by: Free Skins IPB & eBusiness Chat