IPB

Dobrodošli na NcF!

Registrujte se da bi imali potpuni pristup!
Registracija je besplatna i zahteva nekoliko trenutaka Vašeg vremena.
->↓ Kliknite ovde ↓<-

Reply to this topicStart new topic
> Brad Barron VČ 2 Beg sa Menhetna
gogyly
post 3.Dec.2009 09:52
Post #1

elite nOOb
Grupa Ikona

Grupa: Stripomani
Registrovan/a: 3-April 09
Od: Kraljevo - Beograd
Korisnik br: 971
Status: Offline

Brad Barron 02
Beg sa Menhetena

Scenario : Tito Faraci
Crtež : Anna Lazzarini
Naslovnica : Fabio Celoni

Ocena 70%
Naslovna 10
Srtež 5
Scenario 6

Zaplet

Brad pobegavši od Morbova sada besciljno luta Menhetnom, tražeći način da napusti ostrvo i krene u potragu za ženom i ćerkom. U ovom zadatku mu naizgled pomaže grupa preživelih koja se krije u podzemnim tunelima NY...

Zanimljivosti

*Novi crtač Ana Lazarini nam donosi i malo drugačijeg Breda. Sada je lepuškastiji, sa manjim ošiljkom i odličnom frizurom (meni je ipak draži Brindisijev )...

*U broju dva se Faraci malkice okreće ka horor žanru ubacujući vodena čudovišta, teskobu invazije, eksperimente sa ljudima (ouch!). Verovatno pod utiskom svoga rada na Dylanu Dogu...

*Morbovi kopajući po sećanjima Brada saznaju da je najverovatnije otišao kući?!? Nije li to prvo mesto na kome bi ga trebali potražiti...?

Recenzija

U suštini ovaj broj je dosta slabiji od prvog. Na stranu nelogičnosti i naivnosti kojih nije bilo u kecu, ovaj broj nije nudiio SF-a koliko je prvi obećavao a kasniji ispunili....
No i pored toga ja ne bih mogao da ovom broju dam onako niske ocene kao Italijani imajući u vidu da Faraci u ovom a i u narednim brojevima više voli da radnju koncetriše oko ljudi i njihovih odnosa i snalaženju u kriznim i teškim situacijama....
U ovom broju definitivno saznajemo da je BB neopisivo važan Morbovima te da ga žele uhvatiti živog. Također u čitavoj galaksiji ne postoje bića kao On koja bi možda ranije mogla da nauče Morbove o otporu i heroizmu (LOL). Dakle prema Faraciju galaksija je puna mekušaca koji su na prvi znak Morbova pokleknuli i nisu pružili bilo kakav otpor (barem ne da bi Morbovi to zapazili kao značajan)...
Ono što izdiže ovaj broj i u mojim očima dobija višlju ocenu je opis ljudskog mravinjaka ispod ulica NY u tunelu Linkoln. Šaka preživelih pod vođstvom nesuđenog gadonačelnika NY pre početka invazije, uplašeni, slomljeni, bez ideje šta dalje, sakupljaju potencijalne birače za upravitelja a neistomišljenike odbacuju ili pokušavaju političkim sredstvima pridobiti....
Upravo zahvaljujući takvom izvitoperenom shvatanju spasenja od Morbova i građenju utopije usred ratom opustošene zemlje (sa idejom da je dobro da su živi makar ne videli uskoro svetlost sunca), Brad Barron, konkurencija gradonačelniku dobija pomoć za begstvo sa Menhetena...
Go to the top of the page

+Quote Post
Goksi
post 3.Dec.2009 11:39
Post #2

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Grupa: Administrators
Registrovan/a: 7-December 07
Korisnik br: 4

Slažem se, i meni je ovaj broj bio korak unazad u odnosu na keca. Čak možda i trojka. Da bi već 4,5 i 6 bili mnogo ozbiljniji i bolji. Posebno zadnji broj. Taj broj mi se nekako nije svideo ali kapiram zašto je takav. Trebao je da predstavi šta većina ljudi misle o borbi protiv Morbova i kakvi smo mi zapravo. Malo vlasti pa makar i u takvoj situaciji.

+Quote Post
Imrahil
post 8.Dec.2009 09:37
Post #3

eXtreme nOOb
Grupa Ikona

Grupa: Administrators
Registrovan/a: 28-March 09
Od: Dol Amroth
Korisnik br: 962

I meni je dvojka slabija, a koliko se secam (mrzi me da vadim strip da proveravam), mislim da je i crtez losiji nego u kecu. Naslovna odlicna, a prica i nije lose odradjena, ali mi se ne svidja nacin na koji je Brad pobegao, nekao previse lako.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Korisnika cita ovu temu (1 Gostiju i 0 Anonimnih korisnika)
0 Korisnika:

Tekstovna Verzija Datum i Vreme: 29th May 2017 - 18:02
Design by: Free Skins IPB & eBusiness Chat