IPB

Dobrodošli na NcF!

Registrujte se da bi imali potpuni pristup!
Registracija je besplatna i zahteva nekoliko trenutaka Vašeg vremena.
->↓ Kliknite ovde ↓<-

Reply to this topicStart new topic
> Mister No - Prijatelj u opasnosti (VČ 19,20)
Goksi
post 18.Aug.2009 20:17
Post #1

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Grupa: Administrators
Registrovan/a: 7-December 07
Korisnik br: 4
Status: Offline

Mister No - Prijatelj u opasnosti

Veseli Četvrtak 19 - Prijatelj u opasnosti,20 - Gringov izazov, original 310,311

188 strana

Scenarista: Luigi Mignacco
Crtež i naslovna strana: Roberto Diso

Oto Kruger šalje poziv Mister Nou da dođe u nju Eldorado (mesto simboličnog naziva) i izbavi ga iz nevolje u kojoj se našao. Već pri samom sletanju u Nju Eldorado Džeriju biva jasno da u tom gradu vlada prava zavera svih protiv svakoga...

Kompanija "Nju Eldorado" osnovala je istoimeni rudarski gradić u srcu amazonske prašume. Ruda koja se iskopava je zlato, u gradu važe čudna pravila. Dešavaju se razne stvari koje se pravičnim ljudima kao što su Oto Kruger i naš Džeri nikada nisu sviđale. Po dolasku u grad Mister No saznaje da je Kruger nestao. Ko je odgovoran za njegov nestanak - privatna policija koja održava red u Nju Eldoradu, šverceri ili neko treći? Da li je uopšte živ? Ko želi da pomogne Džeriju a ko da mu smesti metak u leđa. Sasvim dobra priča koja ne daje odgovore do samog kraja, nema onu lošu predvidljivost. Minjako zna kako treba za Džerija pisati, a Diso? Pa Diso je bio i ostao majstor svog zanata. Čitajući ova dva broja koja čine priču Prijatelj u opasnosti stekao sam utisak da nema nijedne strane viška. Nijedne strane koja ima za cilj da malo "produži" strip. Tačno onoliko dijaloga i akcije koliko i treba za jednu dvodelnu Džerijevu epizodu. Pomalo me podsetila na njegove stare dobre avanture. Četvrta priča, ukupno 10 brojeva od dosadašnjih 20 koji u potpunosti ispunjavaju sve kriterijume dobrih gringovih priča.

Džeri u početku sarađuje sa privatnom policijom Nju Eldorada u nadi da će pronaći Krugera. Ne propuštajući nijednu šansu da im stavi do znanja šta misli o njima i da oseća neodoljivu potrebu da o svemu što se dešava obavesti vlasti. U jednom trenutku svi žele da vide Mister Noa mrtvog, svi sem Krugerove devojke Valerije koja pomaže gringu da sazna situaciju onakva kakva jeste. Rasplet je prilično zanimljiv, a onda dolazi i sam kraj i Mister Noova poruka da je problem rešen samo privremeno.

"vojska će neko vreme glumiti strogoću... uhapsiće nekoga...pokrenuće suđenje kako bi se krivica svalila na nekog žrtvenog jarca...a onda će se sve vratiti na staro. promeniće se džepovi u koje ide zlato i to je sve"

Tako svojstveno i današnjem vremenu...

Priča - 9
Crtež - 9
Naslovne strane - 8

Ovu poruku je izmenio Goksi: 19.Aug.2009 13:29
Go to the top of the page

+Quote Post
---dp---
post 25.Aug.2009 00:28
Post #2

super nOOb
Grupa Ikona

Grupa: Stripomani
Registrovan/a: 13-November 08
Korisnik br: 639

Moram da se osvrnem na naslovne strane... Naime, nekad nisam voleo Disa, ali vise zbog neke vrste konkurencije Ferriju sa naslovnim stranama Mister Noa. No, nekada nisam ni citao Mister Noa, skoro uopste, sticajem okolnosti dugo nisam uopste procitao nijedan Mister No strip pa nisam ni mogao znati koliko je dobar, tako da sam tek kasnije zavoleo Disa kao crtaca, i slobodno mogu reci da mi je on, kod Mister Noa, omiljeni crtac uz Bignotija (iako je realno mnogo kvalitetniji od Bignotija). No, ove naslovne strane koje imamo kod ovih epizoda koje izlaze kod VC (a i kod SA) nemaju onu napetost koja im daje posebnu draz, a koje su imale prvih stotinjak Disovih naslovnica te skoro sve Ferrijeve. Ne znam sta misli drugi, jer ukusi su razliciti...

P.S. Prave Ferrijeve nismo imali prilike da vidimo pre "Libellusa" jer "Dnevnikove" tu ne racunam, a ja kad pogledam korice "Libellusovog" Mister Noa, momentalno svrsim smile.gif

+Quote Post
Goksi
post 25.Aug.2009 00:30
Post #3

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Grupa: Administrators
Registrovan/a: 7-December 07
Korisnik br: 4

Ferrijeve naslovne kod Mister Noa su fenomenalne! Diso maestralno crta sam strip ali naslovne ne toliko, bar meni ).gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Korisnika cita ovu temu (1 Gostiju i 0 Anonimnih korisnika)
0 Korisnika:

Tekstovna Verzija Datum i Vreme: 21st September 2017 - 07:41
Design by: Free Skins IPB & eBusiness Chat