IPB

Dobrodošli na NcF!

Registrujte se da bi imali potpuni pristup!
Registracija je besplatna i zahteva nekoliko trenutaka Vašeg vremena.
->↓ Kliknite ovde ↓<-

Reply to this topicStart new topic
> Propovednik-Misija u Teksasu, Graficka novela Belog Puta
weljko94
post 1.Jul.2009 17:16
Post #1

senior nOOb
Grupa Ikona

Grupa: Stripomani
Registrovan/a: 26-March 09
Od: Srbija
Korisnik br: 955
Status: Offline

Izdavač za Srbiju: „Beli Put“

Napisao: Gart Enis
Nacrtao: Stiv Dilon
Kolorisao: Met Holingsvort
Naslovne ilustracije: Glen Fabri

Broj strana: 200

Zanimljivosti:

- U početku je DC comics izdao „Preachera u manjim sveskama, koji su se posle završetka izdavali po volume-ima. Prvi volume sadrži sledeće priče:

1: „Vreme za propoved“
2: „I pakao je došao s njim“
3: „I onaj ko te dovede“
4: „Ostati uspravan“
5: „Izreci molitvu za sedam metaka“
6: „Njujorški policajci“
7: „Plavci“

-Ovaj strip je svetlost dana ugledao ne tako daleke 1995. godine, kada ga je američka kuća DC comics objavila.
-Strip se sastoji od 66 priča i objavljivan je u periodu od 1995. do jula 2000
-Jedan od glavnih likova je „Vampir“
-Godina radnje je nepoznata, ali se zasigurno možemo znati da se radnja dešava posle 5. jula 1994 godine, kada se poznati gitarista grupe „Nirvana“, „Kurt Kobejn“ ubio, pucajući sačmarom sebi u glavu.
-U priči nailazimo i na dečaka, čiji je idol bio gore pomenuti Kurt, i koji je imitirajući svog idola uradio isto to, ali nije uspeo da se ubije.
-Naslovne strane su nacrtane foto-realistično, pa se likovi primetno razlikuju nego na crtežu u samom stripu.
-Iako se radnja odvija krajem 20-og veka, u Teksasu idalje postoji određena mržnja prema tamnoputim ljudima, što naprotiv nije slučaj u ostalim državama Amerike.
-Tokom serijala čitaoci će imati priliku da upoznaju i samog „Boga“
-Naš glavni junak poseduje nešto nalik anđelu čuvaru, mada njegov identitet ostaje nepoznat do samog kraja serijala.
- Anđeli uopšte nisu besmtrni, njih možete ubiti vatrenim oružjem

Kratak sadržaj:
Nakon što je „Genezis“, sin „zabranjene ljubavi“ anđela i demona pobegao iz zatvora u Raju, spušta se na zemlju i ulazi u našeg glavnog lika Džesija Kastera, ne bi li mu preneo sve tajne koje Raj krije.

Otac i majka Genezisa

Recenzija:

Ova priča počinje počinje peripetijom, u jednom baru, gde upoznajemo naša tri glavna junaka: Džesija Kastera,Tulip i Kasidija. Potom nam njihovom pričom objašnjavaju šta se sve desilo pre nego što su se našli tu gde jesu...
Ova knjiga sadrži veliku dozu ironičnog humora, koja neretko prerasta u oštar sarkazam, ali vas uvek uspe nasmejati. Takođe knjiga ima neviđen broj krvavih scena, osakaćenih glava, udova, i puno psovki. Pored svega toga shvatičete da je ovaj strip neopisivo zabavan i zanimljiv. U stripu ćete naići i na plejadu zanimljivih likova od kojih je svaki zanimliviji od prethodnog. Svaki ima svoje posebne karakterne osobine, i svaki je poseban na njemu svojstven način.
Priča je vrlo zanimljiva i sadrži mnoštvo pretpostavki koje ćete naći doista zanimljivim.
Način pristupa religioznim temama, koji je drugačiji od svega što ste do sada čuli
Priča počinje zanimljivim prologom koji traje 4 strane, a potom direktno prelazi na
akciju. Način Kasterovog razmišljanja kosi se sa onime o čemu pravi propovednik treba da razmišlja, a i veoma je interesantno njegovo ponašanje posle dobijanja moći.

Ovaj prvi volume nas samo lagano uvozi u središte radnje samog stripa i priprema nas za ono što tek posle dolazi. Upoznajemo se sa glavnim, a i sporednim likovima, negativcima, njihovim idealima i ciljevima, kao i mnogim tajnama koje sam Bog krije.
Iako je ova priča samo zagrevanje, naićićete na veliki broj neočekivanih obrta i scena koje su oličenje pravih krimi filmova.
Humor je odličan, mada ga neće svi isto shvatiti. Neki će ga shvatiti kao neslanu šalu, a neki će se nasmejati.
Dajmo za primer razgovor FBI agenta i šerifa lokalne policije...
Sve u svemu priča je veoma interesantna iako je, ponavljam, ovo samo uvod u nešto mnogo veće.
Crtež je odličan, način crtanja Stiva Dilona je izvanredan, i neverovatno dobro se uklapa u samu priču. Likovi su odlično nacrtani, a crte lica su izvanredno odrađene. Iako recimo dok Kaster radi u crkvi kao propovednik izgleda totalno drugačije nego u daloj priči...

Dzon Vejn,andjeo cuvar Kartera

Kolor nije preterano naglašen, jer mnogi koloristi želeći da istaknu sebe, upropaste samu srž crteža. Ovde to nije slučaj. Kolor ovde daje dušu crtežu i zaista ne mogu jedno bez drugog. Ne bi to bio isto tako poseban strip da nema kolora.
Glen Fabri...Ja sam doslovno ostao bez reči kada sam video njegove naslovne za „Propovednika“.
Em što je crtež neverovatno realističan, em je kolor praktično izvanredan.
Likovi na njegovim naslovnicama deluju žešće, strašnije i surovije nego što je to slučaj u stripu. Čovek je odradio fantastičan posao, i ne pamtim kad su mi se neke naslovne dopale kao njegove...

Naslovne strane u prvom volume-u

Recenziju bih mogao zavrišiti i ocenom, ali mislim da je ovo strip koji različit uticaj na čitaoce, pa ću moju ocenu zadržati za sebe, i pustiti vas da ga ocenite...

Sveti Krvolok,najveci negativac u serijalu

Ovu poruku je izmenio weljko94: 1.Jul.2009 17:17
Go to the top of the page

+Quote Post
Goksi
post 1.Jul.2009 17:17
Post #2

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Grupa: Administrators
Registrovan/a: 7-December 07
Korisnik br: 4

Vidi malog, piše recenzije za Preachera D.gif, šalim se. Super. Pročitaću večeras smile.gif

+Quote Post
Lord Vader89
post 1.Jul.2009 23:33
Post #3

super nOOb
Grupa Ikona

Grupa: Moderator
Od: tri lepe
Korisnik br: 960

hmmmm, Veljko, mislim da si se malo zaleteo ).gif ali cisto dobronamerno smile.gif
inace, svaka cast na inicijativi, te trudu.... smile.gif

+Quote Post
weljko94
post 1.Jul.2009 23:37
Post #4

senior nOOb
Grupa Ikona

QUOTE (Lord Vader89 @ 2.Jul.2009 00:33) *
hmmmm, Veljko, mislim da si se malo zaleteo ).gif ali cisto dobronamerno smile.gif
inace, svaka cast na inicijativi, te trudu.... smile.gif

Lol? Pojasni smile.gif

+Quote Post
tref
post 2.Jul.2009 00:37
Post #5

starter nOOb
Grupa Ikona

Grupa: Members
Registrovan/a: 2-July 09
Korisnik br: 1,360

Poceo sam nedavno da citam ovo, iako nisam neki fan stripova i western tematike, izgleda prilicno dobro. Sto se recenzije tice, ok je, ali mogao si da prokomentarises neke mane (jer ih verovatno ima, nista nije savrseno) i Zanimljivosti deo nije nesto neophodan.

+Quote Post
weljko94
post 2.Jul.2009 00:41
Post #6

senior nOOb
Grupa Ikona

QUOTE (tref @ 2.Jul.2009 01:37) *
Poceo sam nedavno da citam ovo, iako nisam neki fan stripova i western tematike, izgleda prilicno dobro. Sto se recenzije tice, ok je, ali mogao si da prokomentarises neke mane (jer ih verovatno ima, nista nije savrseno) i Zanimljivosti deo nije nesto neophodan.

Pa jedine mane koje sam ja nashao su humor,koji kazem moze biti i mana i vrlina,zavisi od tipa osobe,ali osim toga meni zaista ovo izdanje nema mane.
Mozda ono shto je Goksi rekao( slika malog koji je pucao sebi u glavu,takozvani Cmar fejs) ali opet i to zavisi od tipa osobe.

Btw dobrodoshao smile.gif

Ovu poruku je izmenio weljko94: 2.Jul.2009 00:42

+Quote Post
Lord Vader89
post 2.Jul.2009 11:14
Post #7

super nOOb
Grupa Ikona

QUOTE(weljko94 @ 2.Jul.2009 00:37) *
Lol? Pojasni smile.gif

Vrlo jednostavno. Analiza jednog ovakvog stripa (mada i bilo kog sto Vertigo izbacuje) se ne moze svesti na "crtez je odlican, prica je fenomenalna, ima crnog humora i razlicitih vidjenja Boga i religije".

Pa zamisli kad bi uzeo Sendmena i rekao "interesantno vidjenje snova i njihovog znacaja, crtez veoma interesantan, ali nejasan, naslovne su odlicne, i veoma apstraktne...."

Get the point?

+Quote Post
weljko94
post 2.Jul.2009 11:47
Post #8

senior nOOb
Grupa Ikona

QUOTE (Lord Vader89 @ 2.Jul.2009 12:14) *
Vrlo jednostavno. Analiza jednog ovakvog stripa (mada i bilo kog sto Vertigo izbacuje) se ne moze svesti na "crtez je odlican, prica je fenomenalna, ima crnog humora i razlicitih vidjenja Boga i religije".

Pa zamisli kad bi uzeo Sendmena i rekao "interesantno vidjenje snova i njihovog znacaja, crtez veoma interesantan, ali nejasan, naslovne su odlicne, i veoma apstraktne...."

Get the point?

Aha...I got it smile.gif
Pa ja uvek kad pishem recenziju,shto si mogao i da primetish,retko kad stavim neke mane,poshto mi je strip obicno odlican.Izgleda da trebam raditi na tome ubuduce.Hvala na kritikama!
Potrudicu se da sledeca bude bolja.

+Quote Post
Lord Vader89
post 2.Jul.2009 11:54
Post #9

super nOOb
Grupa Ikona

mani se mana! (hihihi, kako ovo tupavo zvuci D.gif )

ovakvi stripovi jednostavno imaju ideje na vise nivoa, od kojih ti nisi izneo nijednu. naravno, obicno se takve stvari tumace na razlicite nacine, ali tome sluzi recenzija - da izneses ono sto si ti pronasao, odnosno, one ideje koje je ovaj strip izvukao iz tebe ).gif

edit:
naravno, ukoliko je rec o ovako necemu; sigurno ti ovaj savet nece trebati ako recenziras Zagora

Ovu poruku je izmenio Lord Vader89: 2.Jul.2009 12:13

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Korisnika cita ovu temu (1 Gostiju i 0 Anonimnih korisnika)
0 Korisnika:

Tekstovna Verzija Datum i Vreme: 24th November 2017 - 12:24
Design by: Free Skins IPB & eBusiness Chat