IPB

Dobrodošli na NcF!

Registrujte se da bi imali potpuni pristup!
Registracija je besplatna i zahteva nekoliko trenutaka Vašeg vremena.
->↓ Kliknite ovde ↓<-

Reply to this topicStart new topic
> Dilan Dog-24 sata za ne umreti (VČ 17)
weljko94
post 11.Jun.2009 23:29
Post #1

senior nOOb
Grupa Ikona

Grupa: Stripomani
Registrovan/a: 26-March 09
Od: Srbija
Korisnik br: 955
Status: Offline

Kada besan otac koji je izgubio poslednju stvar koja mu je bila draga , to jest svog sina,izbezumljen od tuge i žalosti odluči da nađe krivca na svoj način,pritom uplićuči našeg Dilana,shvatate da je ova epizoda nešto posebno...
Jedna od boljih epizoda Dilana u skorije vreme,što se Veselog Četvrtka tiče.
Priča počinje sasvim naivno,kada Dilan odlazi da pokupi određenu svotu novca koju je neki matori senilni starac odlučio da mu pokloni,shvata da se upleo u nešto što će ga možda najzad dokusuriti i doći mu glave.Starac koji je izgubio sina upliće na nemilosrdan način dvojicu ljudi od kojih je jedan sigurno ubica,na tako surov način,znajući da će čisto srce naći put kroz brojne zamke i dokazati svoju nevinost.Iako u početku to izgledalo veoma okrutno,posle određenog broja strana shvatamo da je on uspeo na veoma dovitljiv i neočekivan način uhvatiti pravog ubicu. Da li je Dilan opet počeo da ubija nesvesno ili je ovoga puta zaista nevin?To morate sami da otkrijete.Kada im na lukav način ubaci otrov u krvotok dobijamo dva usplahirena mladića koja će na pošten ili nepošten način,učiniti sve da prežive jedan dan,koliko im je vremena ostalo dok ih otrov ne ubije.
Možda i najzanimljivije u ovoj priči je ponašanje Dilana i njegov odnos prema radu,to jest,rešavanju zagonetke.Pošto je pod pritiskom,ne može razmišljati kako valja i retko ostaje pribran.Tokom čitave epizode nervoza raste sve više dok na kraju ne dobijemo pravu eksploziju te emocija,te neočekivanih situacija.
Pre nego što uđemo dublje u opis ove epizode da se vratimo na to kako je Dilan dospeo u ovu situaciju.Pogađajte tri puta..Da,da razlog njegovog uplitanja u ovu priču je verovali ili ne,žena.Ljubomora i zločin iz strasti terete Dilana,dok drugog lika u ovu priču upliću sumnjive radnje oko firme koja se bavi mutnim poslovima.
Dilan se čak i ne ponaša kao Dilan koga svi mi znamo.Jedan od razloga zašto nije Dilan koga poznajemo je zato što nije uspeo da se spanđa sa devojkom.Jadan,nije stigao u svom tom haosu ni devojku pošteno da...Da se zabavi smile.gif
Starac njima dvojici daje zagonetku koju moraju rešiti kako bi doši do protivotrova,koji im je sada preko potreban.Priča je puna obrta i interesantnih scena koje vas drže napete tokom cele priče
Uz više nego solidan crtež Daniele-a Bigliardo-a koji dodaje bolji doživljaj svakoj situaciji,dobijamo još jači efekat same priče.Lica likova su dosta dobro nacrtana I verno prikazuju stanja u kome se likovi trenutno nalaze.
Sada se naravno pitate,šta tu ima „nadrealnog“,stvar koja se sreće u svakoj Dilanovoj epizodi.
Kako bi Dilan rešio zagonetku,dolazi u susret sa duhovima dotične porodice,i u trenucima bunila dobija se osećaj kao da vreme staje i ti duhovi zapravo žele da pomognu Dilanu.
Ne trebate naravno ni očekivati ništa specijalno od ove epizode,ali ona je zaista vredna vaše pažnje.
Kraj nije zbrzan i odrađen je vrhunski,pogotovo zbog finalnog neočekivanog obrta koji vas ostavlja zatečene.Epizoda koja je odlična,ali koja je ipak mogla biti malo bolja,može zaokupiti vašu pažnju,i verujem da će vam se svideti!

Ovu poruku je izmenio Goksi: 20.Jun.2009 13:27
Go to the top of the page

+Quote Post
Lord Vader89
post 12.Jun.2009 08:17
Post #2

super nOOb
Grupa Ikona

Grupa: Moderator
Od: tri lepe
Korisnik br: 960

cemu pisati ime recenzenta u naslovu kad se vec vidi ko je postovao? mislim, ovo pitam i goksija isto D.gif

inace, bravo za recenziju veljko, vidi se da polako opada uticaj mangi i koncentracija na njih D.gif tongue.gif starwars.gif

+Quote Post
Goksi
post 12.Jun.2009 08:40
Post #3

Džeri Drejk
Grupa Ikona

Grupa: Administrators
Registrovan/a: 7-December 07
Korisnik br: 4

QUOTE (Lord Vader89 @ 12.Jun.2009 08:17) *
cemu pisati ime recenzenta u naslovu kad se vec vidi ko je postovao? mislim, ovo pitam i goksija isto D.gif

A eto, ja sam to dodao gun_bandana.gif

+Quote Post
Lord Vader89
post 12.Jun.2009 08:43
Post #4

super nOOb
Grupa Ikona

ne pucaj, molim te sad.gif
samo me zanimalo, eto....mala nelogicnost u umu mojemu starwars.gif

jel bismo mogli da napravimo poseban podforum za recenzije? mozda je trenutno i nepotrebno, s obzirom da ih jos nema preko 2/3, ali bi bilo vrlo prakticno i pregledno. smile.gif

BTW, jel se mogu recenzirati stripovi vanBonelli produkcije? D.gif

+Quote Post
Imrahil
post 12.Jun.2009 09:05
Post #5

eXtreme nOOb
Grupa Ikona

Registrovan/a: 28-March 09
Od: Dol Amroth
Korisnik br: 962

Pa podforum se zove "Stripovi" D.gif

+Quote Post
Lord Vader89
post 12.Jun.2009 09:21
Post #6

super nOOb
Grupa Ikona

ma znas na sta se misli tongue.gif tamo pored ponude, potraznje.... organizacija, ljudi, organizacija tongue.gif

+Quote Post
weljko94
post 12.Jun.2009 10:21
Post #7

senior nOOb
Grupa Ikona

hehe,hvala na komentarima.

+Quote Post
Imrahil
post 12.Jun.2009 11:26
Post #8

eXtreme nOOb
Grupa Ikona

Registrovan/a: 28-March 09
Od: Dol Amroth
Korisnik br: 962

Stvarno bi mogao da se otvori podforum samo za recenzije smile.gif

Inace, pohvale za recenziju, mada Dilana ne citam ).gif i imam 2 predloga:
1) ovaj je cisto estetski, probaj sledeci put da malo razdvojis pasuse i izvuces one bitne podatke o stripu na vrhu (scenario, crtez i tako to), mislim da bi lepse izgledalo. smile.gif
2) pretpostavljam da si gledao recenzije na stripovi.com i da znas da ima onaj deo pod nazivom "Zanimljivosti". Sama recenzija deluje nekako "bogatije" kad se i ovakvi podaci nalaze u njoj smile.gif

Ovu poruku je izmenio Imrahil: 12.Jun.2009 11:29

+Quote Post
kresha
post 12.Jun.2009 12:25
Post #9

super nOOb
Grupa Ikona

Registrovan/a: 27-November 08
Od: Cuprija
Korisnik br: 767

Odlicna recenzija!
Sto nisi napisao nesto o Pirocancima i Skotlandjanima,to mi je bio najsmesniji deo price?

+Quote Post
weljko94
post 12.Jun.2009 21:24
Post #10

senior nOOb
Grupa Ikona

QUOTE (kresha @ 12.Jun.2009 13:25) *
Odlicna recenzija!
Sto nisi napisao nesto o Pirocancima i Skotlandjanima,to mi je bio najsmesniji deo price?

Dammit,znao sam da je neshto falilo :S smile.gif
Hvala na komentaru smile.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Korisnika cita ovu temu (1 Gostiju i 0 Anonimnih korisnika)
0 Korisnika:

Tekstovna Verzija Datum i Vreme: 26th July 2017 - 03:39
Design by: Free Skins IPB & eBusiness Chat